System Of A Down

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Гледам дека нема тема за легендиве, па решив да отворам една. (happy)

SOAD се рок бенд кој потекнуваат од јужна Калифорниа. Бендот е сочинет од Серж Танкиан(главен вокал, клавијатура, ритмичка гитара) , Дарон Малакиан (гитара, вокал), Шаво на бас, и Џон Долмајан на бубњеви.
Бендот се здоби со успех со издавање на 5 студио албуми. Беа номинирани за 4 Греми, а освоиа награда за најдобра хард рок изведба во 2006 за песната B.Y.O.B . Тие се растурија во август 2006, но се вратија пак во 2010, за нивната светска турнеја во 2011 година.
Ја лично, го пошувам нивното дело и музика.

 

Dee Dee

Истакнат Член
Моитеее омилениии..Најмногу си ги сакам..
Сите песни им ги знам а Atwa ми беше ставена рингтон кога ми звонаатт..
Значи досега на форумов сме 3 што ги сакаме SOAD..
Dee Dee (јас), Стефанија (my sis,bff и имењак :giggle) I 990Freak(Ти) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro and 990Freak