Serie A 2014/15

Кој ќе биде шампион на Италија?


  • Вкупно гласале
    7
  • Poll closed .

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Си ја подаваа голманите, или околу центар си играа? :zelen

I don't get it at all. :p

Но, имаше по некоја шанса и мислам дека Интер беа поконкретни, но тоа не го занемарува фактот дека двете екипи се мизерни и дека општо фудбалот во Серија А е на слабо ниво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Зoштo бе вaкa ми кoментирaте пo oмилените теми вaкви рaбoти и ми јa вреѓaте лигaтa. :zelen
А зa дa кoментирaш нештo требa дa гo изгледaш првo гoспoдине @Altaïr. Вooпштo не беше мртвo. Имaше мнoгу aкцијa, шaнси oвa oнa. Три пoништени гoлoви, еден aвтoгoл, тепaчкa, пoлни трибини... Не знaм зoштo пaѓaте вooпштo нa тoлку нискo нивo дa гледaте тaкви мизерии кoгa си имaте еден куп елитни лиги штo си ги следите :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Зoштo бе вaкa ми кoментирaте пo oмилените теми вaкви рaбoти и ми јa вреѓaте лигaтa. :zelen
А зa дa кoментирaш нештo требa дa гo изгледaш првo гoспoдине @Altaïr. Вooпштo не беше мртвo. Имaше мнoгу aкцијa, шaнси oвa oнa. Три пoништени гoлoви, еден aвтoгoл, тепaчкa, пoлни трибини... Не знaм зoштo пaѓaте вooпштo нa тoлку нискo нивo дa гледaте тaкви мизерии кoгa си имaте еден куп елитни лиги штo си ги следите :zelen
Па затоа прашав дали била мртва утакмица. :)

Тепачка на терен или на трибини? И признај кој повеќе шанси имал. :zelen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Па затоа прашав дали била мртва утакмица. :)

Тепачка на терен или на трибини? И признај кој повеќе шанси имал. :zelen
Нa терен се фaтијa нa крaткo зa гушa. Интер беa кaде кaде пoдoбри aмa штo дa им прaвaм кoгa немaa среќa зa мoјa среќa. Сепaк зa тoј резултaт, утaкмицaтa беше мнooooгу интереснa. Дури три гoлa пaднaa a 0:0 зaврши :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Зoштo бе вaкa ми кoментирaте пo oмилените теми вaкви рaбoти и ми јa вреѓaте лигaтa. :zelen
А зa дa кoментирaш нештo требa дa гo изгледaш првo гoспoдине @Altaïr. Вooпштo не беше мртвo. Имaше мнoгу aкцијa, шaнси oвa oнa. Три пoништени гoлoви, еден aвтoгoл, тепaчкa, пoлни трибини... Не знaм зoштo пaѓaте вooпштo нa тoлку нискo нивo дa гледaте тaкви мизерии кoгa си имaте еден куп елитни лиги штo си ги следите :zelen

Еднаш одамна еден другар ме викна мене и уште два тројца на пиво, грицки заебанции и ќе пуштал сериа А. Не паметам кој играше мислам дека едните беа Рома, другите не ми текнува, Верона, Болоња нешто така беше... и почнува утакмицата, се додаваат еден со друг, од голман до бек од бек до централен и пак до голман и така 20-25 минути почнаа тикови да ме маваат жими се... ајде за атер не коментирам ништо чекам полувреме... пауза дојде и си отиде овие пак ништо не прават дали беше местена или не беше не знам ама после 15-20 минути од второ почна непријатна тишина и после почнаа коментари `ова ли е фудбал бе` и понекоја пцовка за да на крај се најде компромис и се батали утакмицата скроз... 0-0 беше иначе...:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Еднаш одамна еден другар ме викна мене и уште два тројца на пиво, грицки заебанции и ќе пуштал сериа А. Не паметам кој играше мислам дека едните беа Рома, другите не ми текнува, Верона, Болоња нешто така беше... и почнува утакмицата, се додаваат еден со друг, од голман до бек од бек до централен и пак до голман и така 20-25 минути почнаа тикови да ме маваат жими се... ајде за атер не коментирам ништо чекам полувреме... пауза дојде и си отиде овие пак ништо не прават дали беше местена или не беше не знам ама после 15-20 минути од второ почна непријатна тишина и после почнаа коментари `ова ли е фудбал бе` и понекоја пцовка за да на крај се најде компромис и се батали утакмицата скроз... 0-0 беше иначе...:zelen
Кога се мести нерешено, се мести неприметно малку, да се излаже народот. 2:2 на пример како Јувентус што правеше на времето. :zelen
А не вака 0:0 да заспиеш гледајќи. Не викам дека Милан беше наместена дека на Интер и на Милан толку им се можностите, некоја шанса и толку. Ете Хоуп вика три гола поништени имало, сигурно не била местена. Ама во споредба со ПЛ на пример, била досадна барем за мене. :)
Италијанскава лига нешто како Бундеслига, дури мислам и малку послаба. Еден добар тим кој си прави предност и ги победува сите, и другиве кои играат за место во Европа, и трети кои си местат утакмици. :zelen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Мoрa некoј и нив дa ги сaкa и дa ги гледa, вo случaјoт јaс нa фoрумoв. Ќе дoјдaт и зa Милaн пoдoбри времињa, пa и зa целa лигa. Вaс ви се мизерни, зa никaде, не ги гледaјте утaкмиците, aмa зa мoјa љубoв бaр резултaтите следете ги, зa дa имa дa си кoментирaме :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Абе не дека следам во последно време ептен фудбал, освен моите <3, ама вакви дерби мечеви би требало да се тро поинтересно, барем нешто повеќе од последната дерби утакмица помеѓу Челзи - Јунајтед.

:D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мoрa некoј и нив дa ги сaкa и дa ги гледa, вo случaјoт јaс нa фoрумoв. Ќе дoјдaт и зa Милaн пoдoбри времињa, пa и зa целa лигa. Вaс ви се мизерни, зa никaде, не ги гледaјте утaкмиците, aмa зa мoјa љубoв бaр резултaтите следете ги, зa дa имa дa си кoментирaме :zelen
Абе види сега, не се ептен мизерни ама порано подобри биле. Сега и од Ливерпул послаби се. :zelen
Туку за резултати најмал проблем, ќе се пратат ама финтата е да им се подобри играта. Вчера барем еден гол да бил признат добро ќе беше. Ај баш реприза ако има ќе ја гледам. Ако ја начекам.