1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Rottweiler | Ротфајлер

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од митее!, 23 февруари 2012.

 1. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Лоши кучиња:p
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  На ротфајлерот кога ќе ве гризне во некои случаеви (не често) му се замрзнува вилицата и после само операција е спасот да му ја извадат устата од вашата кожа.

  А и за борби е најсилно куче.
   
 3. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Малку ми се страшни овие раси на кучиња..
   

Сподели: