Red hot chili peppers

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
.....љубовта кон овој бенд ја наследив од братучед ми, тој велеше дека биле страшни, закон, цареви.....па си велам дај да видам што толку, кога ја пуштив првата песна од нив веднаш го сватив.............ем се наежив целиот :igra
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Еден од моите најомилени бендови. Иако повеќе ми се допаѓаат старите RHCP, новите воопшто не се лоши, но ми недостасува John Frusciante и според мене на него му нема достојна замена.

Омилени песни стварно не можам да издвојам, ама можам да кажам дека меѓу омилените не ми се и нивните најпопуларни песни како Californication, By the way, Dani California, Tell me baby, Snow и сличните, освен Otherside. Otherside e мојата химна и мојата all time favorite песна. На друг форум имам пишувано какви се моите чувства спрема песнава и колку многу ја сакам.

И покрај тоа што не можам да издвојам најомилени, кога ќе отворам iTunes, пет најслушани песни од RHCP по Otherside ми се Meet me at the corner
Scar Tissue
Annie wants a baby
I could die for you
Tear
А би ја додала и Fortune Faded. Веројатно овие ми се и омилени, ама стварно не можам да одделувам песни.