Psy Trance Music, Art & Philosophy

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
D:\Moi stfari\muzika\Trance\Parvati Records\VA_-_Psychedelically Yours 3 (2005) Parvati Records [flac]\01. Jahbo - Audiodidakt.flac
ајмо малце груви саунд​
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Не смо гу размдале тему, а и транз више не е тој тој што беше!!!
Мноо комерцијала задњи неколко године, мноо непотребни фаце на журке, врску немаф од транс а идеф колко само да се фалиф дека су биле на транз журку и колко они тој се избушиле сс хемију и колко јако било брат, цц
дада тежак цц, пуно работе су изгубиле сфоју вредност па такој и псај култура
Андерграуд звук си е најквалитетан, ама и туја има една фрка што се дешаа, почнасфа да праиф срање стилови што си немаф врску и што потсеќаф на флипер и машинерие, сс едн збор тиња музика сс картаљонски би пи ем

Порано на журке по Македонију ни, имаше малце људи али квалитетни дечки што си слушаф и поштуеф транс правац
ск има деца издрогирани, диџеи комерцијални кои рокаф три минутни прелази и вриштење како да си на шабанарију у биртију
сс едн збор Срање, дип шит
сори мораше да се испуцам и да си га искажу мое незадовољстфо што резултира на сфе тој горе напишано

Ја порасна али транс остана у мене још дубоко дубоко у касни саати, кд си рокам скандо тфистед форест или груви саунд
значи не е била само пубертетска фаза што ке искочи од мене сс тек на време

..не е лошо да рокну некоју траку од мое детсфо, што кд тк си ги преслушавам и се присеќам на тија лаф хепинес моменти

 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Последно време се оддалечив некако од транс музиката. Почнав некои други музики да истражувам по јутјубот и најдов доста интересни и несекојдневни жанрови кои моето увце добро ги прима. Само амбиент и псајчил сеуште си конзумирам секојдневно. Ми прија после напорен ден или пред спиење.



:trca
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мноо добра VA e Organic Beats брат : ) трака ти е доста добра, фор фадрс, малце страшан мушки вокал : )

...приметија сам комај сфи олд скул трансери транс музику гу замениф сс амбиент, чилаут, псајчил, гроуап музика : )
Има посебна тема за Чилаут музику, али псајчил е дел од транс културу, како и да е , за слушање добро да е
Мортидо брат, препоручују ти га Chronos да га слушаш, а и Capsula e мноо јак
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Мноо добра VA e Organic Beats брат : ) трака ти е доста добра, фор фадрс, малце страшан мушки вокал : )

...приметија сам комај сфи олд скул трансери транс музику гу замениф сс амбиент, чилаут, псајчил, гроуап музика : )
Има посебна тема за Чилаут музику, али псајчил е дел од транс културу, како и да е , за слушање добро да е
Мортидо брат, препоручују ти га Chronos да га слушаш, а и Capsula e мноо јак
Тоа е многу нормалнаствар баце. Годините поминуваат, а со тоа и еуфоријата. После катаљон журки, веќе истите не се доживуваат како порано, едноставно се здосадува, доаѓаат млади генерации, поенергични, кои можат да доседат до 6,7 наутро и малце да им биде. Затоа сега сакам да си уживам у бавен амбиент, псајчил у домашна атмосфера, да запалам една Кинг Едвард пурица, коњаче и то... :)
Го имам проверено Кронос, но ете не ми оставил некој впечаток. Можеби некои други артисти не му дозволиле да ми се припие за срце. :Д Ќе го проверам пак. ;) Јас најмногу ги вртам Asura, Entheogenic, Carbon Based Lifeforms и Shpongle.


поздрав бато.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Succubus

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Demoniac брат праи мноо мељачину, безсодржинску музику, флипери : )
од наши артисти за пофалбу е и Phobos Azazel, кој га промени стил и праи ск помек звук и има добру продукцију
а Yhudishtira су олд скул бенд кој е за голем респкет, Марко отиде укурац сс дрогу и не е тој што беше, збори неповржано али вика дека праи нови траке кои му биле мноо добри, не е за џабе бија прогласен за најбољи млад диџеј на BOOM фест 2010
бумски шумски Ч )