Plus-size модели

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
2752802.jpg
2752804.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Па редно беше на купот коски да се стави и месо. Се освестија конечно модните креатори дека нема само жени од 50килограми, туку дека постојат и такви со некој килограм вишок.
plus+size+models+pictures+12.jpg


71.jpg
aija_barzdina_-_plus_size_model_-_emiro_spring_2008_20100110_1937049473.jpg
Figures-Plus-Size-Clothing-Finally-a-few-options.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_countess

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Не ми се допаѓаат анорексичните со нула големина. Меѓутоа пазете , кој го следи овој пример? Секоја чест на овие жени што изгледаат убаво и на дизајнерите кои ја промениле свеста за тоа како треба да изгледа жената, но не е така во праксата. Се повеќе гледаме броеви како xs и азијатки кои носат големина како девојче од 4 то одделение така да погледнете во бутиците што се сервира. Јас баш пред некое време читав жалби од девојки кои се со нормална тежина , соочени со продавачи кои што уште пред да влезат во бутикот, велеле извинете само мали броеви имаме тука. Секоја чест за исклучоци, мислам Pimkie е фирмата , гледам дека блогерките ја обожаваат таа фирма која нуди облека за секоја фигура. Овие кампањи се добри за подигање на свеста особено на младите девојки кои се угледуваат на Карли Клос која тежи 40 килограми но практиката покажува дека колку и да се трудат да променат сепак не е така. Сеуште xs големината е најпопуларна кај девојките. Ако не си xs не си ин. Жал ми е ама така е. Не сум оптимист во овој поглед. Не се сменило ништо според мене. И да, сеуште се изгладнуваат до смрт и јадат картони. Имаше еден пародичен пример како девојка од Сомалија и се обраќа на некоја манекенка од Европа и и вели: Па зарем и вие немате храна како нас??Тоа е тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi