Plus-size модели

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Не знам колку е прифатливо за Вас, и дали го поддржувате влегувањето на Plus Size моделите на модната сцена,но факт е дека полека го менуваат идеалот за женската убавина. Некогаш само слабите манекенки ги завземаа насловните страници на највлијателните часописи во светот, но сега , италијанскиот Vogue изненади со своето јунско издание. Уредничката Franca Sozzani реши на насловната да отстапи место за три прекрасни, Plus Size модели - Taru Lynn, Candice Huffine и Robyn Lawley.
Позирајќи пред објективот на Steven Meisel, овие девојки со нивните облини изгледаат заводливо и секси ! Ваши размислувања за промената анорексична манекенка - девојка со облини?

 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Инаку ова е со цел за борба против анорексијата.Мене лично не ми допаѓаат класичните анорексични манекенки кои изгледаат како да ќе се скршат на сцена.Според мене ова е женственост и сексапил... (wasntme) LIKE! (y)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Она што чекори по италјанските модни писти се само купови коски, одвратно !
Па откако сите тие модни списанија, дизајнери и луѓе од светот на модата го наметнаа тој катастрофален принцип на анорексичност кај девојките сега се обидуваат да ја попрвата греешката. Да, одлични се девојкиве, што ако имаат некое кило плус !
Но вистински модели мислам дека сеуште се девојкиве од викторија сикрет на пример, не се шетаат скелети по писта.
Ја наведувам хајди клум како класа добра манекена - никако анорексична само манекенка во права смисла на зборот, амброзио, лима итн
куп примери за згодни девојки со облини без знаци за анорексија.
 
  • Like
Реакции: The_countess and JaMi

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
29
Чајџилница
пубаво мевце малце отколку коски да фаќаш никогаш не ми се свиѓале слабине девојки кои се тинтарат по модните писти а
а овие плус сизе се супер
 
  • Like
Реакции: JaMi

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
:|:| ... Самите слики кажуваат за себе. Женственост, Сексапил, Убавина и пред се Здравје зрачи од овие жени. Јас не знам зошто олку време требаше да пројде за да сфатат луѓето дека ВАКА изгледаат вистински жени.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
:|:| ... Самите слики кажуваат за себе. Женственост, Сексапил, Убавина и пред се Здравје зрачи од овие жени. Јас не знам зошто олку време требаше да пројде за да сфатат луѓето дека ВАКА изгледаат вистински жени.
па да знаеш дека на основа на здрав изглед се бира жена, ;) пополничка подобра жена ]:)
 
  • Like
Реакции: Oleri

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Не пратам мода, не ме занимаат најнови модни крикови, ама сепак од Марс не сум падната нАли, и гледам што се случува.
Кои примероци од женки ги порамнуваат со поим за женска убавина (puke)
Мене најискрено ми личат ко од хемотерапија да се излезени :unsure

Како и да е, изгледа се опаметуваат, сфаќаат дека го пореметија целото општество со тој костурски, гаден изглед.
Ми се бендисуваат зачетоциве на новава ера, на вистински убави жени (y)

Ова анорексииве нека ги соберат у еден музеј и нека бидат примероци од ефектот на Хитлер у Аушвиц (nod)