1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Marvel: Avengers Alliance

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The Tramp, 9 декември 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Не е познато кога ќе има. Ваљда после 10 - 11 дена.

  Rogue ќе има нова облека.
  Season 2 Chapter 4 - Reward ќе биде облека за Ms.Marvel.
  Hulk ќе има нова облека - Grey Hulk.
  Ќе пуштат Power armor ( оние облеките на агентот шо светкат ) за одредено време.
  Spec Ops 15 Lockbox херој ќе биде Moonstone.
  Spec ops 16 ќе ги има Riders of the apocalypse.
  Spec Ops 16 Reward Ќе биде Iceman.
  X-23 ( можно е ) ќе добие нова облека.

  Тоа сеа за сеа : )
   
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  нов спец опс...а херојот е NICO MINORU
  за лок бокс херој е MOONSTONE
  само кој требат за епик бос уше неам видено...знам дека BISHOP треба
  а други незнам :)
  па дечки сосреќа...
   
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Bishop, Emma Frost, Black Cat, Black Widow, Hawkeye, Spiderman за Deploy.
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  тоу......шо ќе праат виа ќе не искорнат од цп
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  јбг .. Hero + Villain side има. Затоа.
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Нов Covert task .. Sunfire за Reward. Очекувано беше де .. на трети чаптер не ставија херој со таскови :D

  Најгрдиот таск е собирање на Plasma tubes и Solar shields .. од Deploy & Incursions .. ако не .. од Store за 3 голд од парче -.- .. мех

  Има 21 ден така да .. никаде не се брзам.
  Good luck.
   
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  абе ае ќе а блокират абе
  и за шо игравме 2 години....глупости абе |-(
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Можно е и да е заебанција за 1ви април, ама не ми се верува. На здрављот :D
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  викаш може ќе ни напраат априлилили
  ама ипак таква игра да пропадне + има ногу луѓе не ми се верува да пропадне...ама ај...ќе видиме :D
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Не е зафрканција. + едно 100000 си заминаа .. колку шо можам да видам по кликовите. Вчера ЦП у Тета .. едвај 20000 кликови имаше.
   

Сподели: