1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Marvel: Avengers Alliance

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The Tramp, 9 декември 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  аеее честито нов СПЕЦ ОПС
  херојот е HEIMDALL а лок бокс херојот е LOKI
  незнам кои херои ќе трбаат за епик бос ако знае некој нека пише :)
  па дечки сосреќа :zelen
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Valkyrie, Mockingbird & She-hulk.
   
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  сето е убава само монкинбрн мислам дека имаше тајмер како вижн ако не се лажам
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  не .. тоа беше за голд. Ја има уште и е 200 цп. Ќе биде тука засекогаш.
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  [​IMG]

  [​IMG]


  Нова PvP експанзија .. нов PvP херој ( Domino (Blaster) ).. нов Lockbox херој ( Sabretooth ).
  Шанса за Unsocket на претходно ставените итеми .. воедно и нивно враќање во Inventory.
  Првото Unsocketing е бесплатно, додека второто е 20 голд.

  Среќно .. за тие што играте PvP

  P.S.: Research- от трае 2 дена и е 460.000 силвер.
   
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  нова Божиќна награда....др. Дум...
  таскови секоа ден и такаму натаму :)
  па кој ќе го земе наздравје нека му е :)
  се надевам дека сите ќе го земиме
   
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  :patos :patos :patos :patos :patos
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  шо са смееш бе
  викам наздравје да му е оти се му е мулти-фукционал :D
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  епа епа внучиња епа епа нема спец опс некој да не знае кога може да тргне нешто такво
  и кои херои ќе требат ?? :zelen
   

Сподели: