1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Friends

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Ана-Каренина, 9 март 2012.

 1. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Абе океј тоа зависи и од вкусот нормално. Ја ни Seinfeld, ни 3rd rock from the sun, ни Only fools and horses не ги ставам пред Friends. Али имам пораснато со серијава и јебига никоја неможе да ми ја замени. Иако тие што ги наведов се исто така се фантастични вклучувајќи ја и That 70's show.
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Прејака епизода ми е последната од 5-тата сезона, The one in Vegas. Се газев од смеење кога Рејчел излезе од авионот со нацртани мустаќи и брада на лицето, а не знаеше. :rofl И после кога Рејчел и Рос ќе се начукаат во собата.

   
  На Io Sono, ~ Скарлетка ~ и WomanInRed им се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Најдобрата серија !

  194991858835792724_1MDQIG6W_c_large.jpg

  75857574944266469_2NZtpcQH_c_large.jpg

  194991858835792708_0lBFcxRx_c_large.jpg
   
  На Io Sono и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
 4. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Пре заразена сум со серијава... Се сум стаила и сум избришала од лап-топ ама 10те сезони си останаа. Секоја вечер пред спиење си гледам и мислам дека ја имам "свртено" околу 15 пати до сега. Е сега кога веќе ја открив темава, ќе си ставам клипчиња секој ден :sreken освен денес, денес немам време за барање интересни моменти :zelen
   
 5. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
 6. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204  и најдобриот од сите - Chandler... еве неколку негови моменти :D

   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Се што научив од Пријатели. :zelen

  Friends.jpg
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Ја обожаваааам...гледана ми милион пати и никако доста од неа....сите ликови ми се закон ...секој на свој начин ...а од сите нив врв ми е, кој друг ако не Чендлер....:)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Уууууу можно е да има reunion! (party)

   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789


  :patos
   
  На Io Sono му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: