Friends

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Ретко кој не слушнал за серијава.
Јас се имам туривано од смеа со серијава.
Најврв дел ми е кога Џои учи Француски, комедии


Споределете мислења за серијава некои според ваш најсмешни моменти и слично :)
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Најбоља серија! :) Реченица што ми останала во паметење:
joey-doesnt-share-food.jpg
:giggle
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
и ја сам гу мноо гледаја, јака серија ептен, нема више такфи...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Многу ги гледав, не знам кое одделение бев кога ги даваа, ама со мајка ми обавезно се смеевме. Ех времиња :) На никоја друга серија не сум се смеела така.
Џои е цар а Фиби поим за откаченост. :D


 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ги гледав на А1, но тогаш помала бев и не ги сфаќав многу што кажуваа. Сакам пак да ги гледам и ништо чудно после овој викенд да почнам. :D

Oмилена...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and lady_blue

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Серијава е поим за хумор. Посмешна не е направена, а незнам ни дали ќе се направи. Омилен лик како и на повеќето ми беше Џои. Фразата "How you doin'?" кога и да ми дојде во глава се цепам од смеење. Пред некој месец одеше и на Б92, и тамо сите десет сезони ги изгледав. И на друга телевизија одново да ја даваат серијава, и пак ќе ја гледам.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Омилена епизода ми е The one where everybody finds out, особено моментот кога Фиби и Чендлер глумат како си се пуштаат. :rofl


Исто, епизодата The one with all the kissing, каде што Моника и Чендлер се кријат дека се пар и никој не знае, и случајно од навика Чендлер ќе ја бакне Моника, пред Рејчел и Фиби, па за да се оправда ќе ги баци и нив две. И така во цела епизода, ќе ги бацува сите три. Гарант му е омилена епизода и на Метју Пери. :giggle

 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Серијава е поим за хумор. Посмешна не е направена, а незнам ни дали ќе се направи. Омилен лик како и на повеќето ми беше Џои. Фразата "How you doin'?" кога и да ми дојде во глава се цепам од смеење. Пред некој месец одеше и на Б92, и тамо сите десет сезони ги изгледав. И на друга телевизија одново да ја даваат серијава, и пак ќе ја гледам.
That 70's show Ми е подалеку интересна.

Да не бидам офтопик, добра серија која би ја изгледал пак кога ќе имам време, со исто доста добар хумор.