1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

eRepublik.com

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Hip.Hop_MKD, 20 април 2012.

 1. Maloto

  Maloto Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  5
  Јас на време јадев бан и ја откажав :rofl
  Ако не ме банираја тогаш, сега сигурно ќе бев заглавен со играва.
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  долго време не ја играм.......ко ќе ми е досадно ја пуштам :)
   
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  пушти нешто голд ако имаш вишок
  xD
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  имам три акаунти :) да најдам мејловите на кои играв :) во некои ворд документи се :)
   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 5. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Зошто те банирале? :D
  Инаку ја имам играно играва, ама некако не ме привлекува...
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  бан се крка за повеќе сметки на ЕР:)
   
 7. Maloto

  Maloto Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  5
  ПОВЕЌЕ ! :D
  или ЕПТЕН ПОВЕЌЕ.
   
 8. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458

Сподели: