1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

eRepublik.com

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Hip.Hop_MKD, 20 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG]
  еРепублик е масовна мултиплеер онлајн друштвена игра. Дизајнирана е од компанијата eRepublik Labs. Пуштена е на интернет на 21 Октомври, 2008, и е достапна бесплатно за сите корисници. Играта е сместена во измислен виртуелен свет каде играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која).
  Изумители на играта се Алексис Бонте и Џорџ Лемнару.
  Сајтот освен на англиски е достапен на германски, руски, француски, шпански, португалски, шведски, унгарски, романски, полски и српски јазик.
  Преглед на играта

  Се работи за онлајн игра која што ви овозможува со регистрација да се поврзете со илјадници други вистински играчи од различни земји. Кога се регистрирате, веќе немате право да направите уште еден профил од ист компјутер или да управувате со туѓ профил. Тоа е забрането и се казнува со банирање на профилот од играта.
  Почнувате така што си барате работа, се вработувате, и треба да работите секој ден. Играта на граѓаните им овозможува да се вклучат во локални или националниполитички партии, економија, војни со соседите, помагање на сојузниците и др .Во оваа игра можете да бидете успешен бизнисмен, да бидете успешен новинар, да бидете претседател , да бидете конгресмен, да освoјувате многу медали, да се зачлените во паравоена/воена единица и др. Освен индивидуалната цел, граѓаните помагаат во зајакнувањето на нивната земја со разни освојувања и зајакнување на економијата.
  Играта има голема популарност во светот, со околу 200 000 регистрирани профили.

  За тие што им се допаѓа еве линк преку кој може да се приклучите http://www.erepublik.com/en/referrer/Hip+Hoper со овој линк се регистрирате и автоматски станувате пријател со мене и понатаму може јас да ви помагам. =)
  Ставајте и линкови до вашите профили како би станале пријатели.. http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5668931
   
 2. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Јас уште од 2009та почнав да играм, па престанав некое време, па повторно играв и сеа пак ми е во мирување. Инаку интересна игра. :)
  Инаку еве го мојот профил http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1463571
   
 3. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Почнав да ја играм...Ама или јас не ја разбрав или е досадна...Ова првото е изгледа...Па се откажав
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Во принцип ниту играм, ниту сакам вакви игри. Немаат ни цел, ни крај.
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Јас мислам дека е второто. Ради досада 2 пати се откажувам од неа
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Шо бе нема никој заинтересиран да го истренирам? :/
   
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Јас само едно ќе кажам за играва, секоја чест за админите за нивната идеа и за тоа колку заработуваат дневно/месечно...додека има овци ќе има кој да ги стрижи.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ерепубли к играм од 24 февруари 2010 .. со мали или поголеми прекини сега стигнав до 29 левел и уште малку 30 ке сум ...rubin_ganja барајте ме ...
   
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  Код:
  http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4693572

  еве сум и ја
   
 10. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Досадна е веќе оваа игра :/
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: