English leagues & English cups 2021/22

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Девет меча без пораз на Арсенал, да не ги заречам се вратија во игра. Пријатно изненадување е Арон Рамздејл за кого се сомневав дека ќе биде нешто особено кога беше земен од Шефилд Ј. но ете ги демантира сите со 8 одбрани вс. Лестер. А тоа колку што е добро толку е и загрижувачки пошто се дозволуваат премногу шутеви на гол, еднаш, два пати три пати ќе спаси Рамздејл но не може тоа да трае долго време, после Вотфорд следи Ливерпул а со нив потпирање на голман како најистакнат играч би било гадно.

Во 1/4 ф. од ЛК противник е третолигашот Сандерленд и тоа на домашен терен. Патот кон Вембли е отворен :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Артета има уште многу да учи за џентлменството во оваа лига. Наместо да скока ко да е во задоцнет пубертет можеше да собере малку храброст и да ги инспирира играчите на Енфилд. Не е толку лошо за резултатот, никој не се надеваше на чудо, ама важен е начинот на кој се излегува на утакмица.
Оле конечно is at the wheel. Кој ќе биде наследник ќе видиме допрва.
Тухел сѐ уште е на врвот, за мене досаден неатрактивен фудбал ама ете носи резултати. Во лигава успева или досаден фудбал или run and gun ко што играат сите екипи кога ќе влезат од чемпионшип првата сезона.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Њукасл како најбогат клуб на свет со првата победа во сезоната а скоро пола сезона истече :franticќе биде комично ако патот кон врвот го започнат од Чемпионшип.
Штета за Арсенал со Јунајтед, можеа да ги добијат само да притиснеа кога изедначија а не да се повлекуваат, Артета си останува бот...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
IMG_20211228_134340.jpg
Полусезоната ја заокружуваме со Арсенал на 4то место. Сега се гледа значењето на изгубените бодови против Брајтон, Палас, Евертон и Јунајтед.
Нешто сѐ погласно се зборува за пауза откако неколку натпревари беа откажани, дури и boxing day беше со редуциран број натпревари.
Неколку промени на менаџерските места, повторно драма во Арсенал со капитенот, Лукаку се разбуди од тримесечен сон, и тоа е тоа засега :) А, ќе заборавев, Еди Хју повторно блеска и ептен ми е мило за таков лик што се врати во лигата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
После елиминацијата на Јунајтед ВАР станува само оправдание за судиските пропусти наместо коректор во име на фер плеј. Кога од клупата на Арсенал критикуваа за ова другите си тераа мајтап, па сега на некој начин мило ми е што некој друг тим го почувствува ова.

По добрата серија во декември, повторно криза во Арсенал особено откако не донесоа засилување, а едвај собраа играчи за официјално да настапуваат. Клупата е претежно тинејџери и сега се официјално најмладиот тим во Англиската Премиер Лига.

На другиот крај на северен Лондон, Конте се врати и тргна на мисија да им донесе било каков трофеј.
Лампард пристига во Ливерпул, а Оле е заменет од Рангник за кој уште од старт има негативни коментари.

После оваа пауза очекувам пак да се врати ритамот на игра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ќе видиме задутре со Вулфс кои со новиот менаџер тргнуваат на ЛШ место, кој би рекол.
Како само на Арсенал се дешаваат такви срања, Озил па сега Обамејанг, што е проблемот не знам, да беше фирма Арсенал ќе банкротираше десет пати, вака ги фаќаат луѓето на емоции и тераат.
Напред нема кој да игра, со Нкетија се надеваат на топ-4 место?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мартинели успеа да направи нешто што генерации, можда со векови, никој не успеал да го направи. Во еден налет доби два жолти :frantic
Изненадување беше ваква цврста одбрана, ко Барнли на стероиди одиграа со црвен картон.

После киксот на тотнам и јунајтед, ептен близу до враќање кон лига на шампиони се. Проблем е кратката клупа, неискусни млади играчи и искусни играчи кои не знаеш што ќе направат (хинт: Гранит).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мартинели успеа да направи нешто што генерации, можда со векови, никој не успеал да го направи. Во еден налет доби два жолти :frantic
Изненадување беше ваква цврста одбрана, ко Барнли на стероиди одиграа со црвен картон.

После киксот на тотнам и јунајтед, ептен близу до враќање кон лига на шампиони се. Проблем е кратката клупа, неискусни млади играчи и искусни играчи кои не знаеш што ќе направат (хинт: Гранит).

Јунајтед, Тотнем и Вест Хем кикснаа, Вулфс победи, Арсенал требаше со Челзи да игра кои пак вчера освоија едина титула која им недостигаше, клупско СП. Сепак имаат 3 помалку од Вест Хем, ќе биде интересно практично без клупа, како ќе заврши сезонава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако победат 3/3 имаат шанси и за 3то место. Сепак има уште многу за играње, речиси пола сезона е останата и рано е за калкулации.
Денес не очекувам некои изненадувања, освен можеби Вотфорд да победи со Вила.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Вулверхемптон за еден месец го победи Тотнам во Лондон и два пати загуби од Арсенал во две драматични и напнати утакмици.
Конте е расположен да си оди од Тотнам, Рангник тешко успева да ги придобие симпатиите во Манчестер, Челси го игра можеби најдосадниот фудбал некогаш виден во лигата, Ливерпул не знае за пораз во оваа календарска година... Сѐ на сѐ лигата плени со својата разновидност :zelen