Chill-out music

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Слабо слабооо чилАутери и амбиенташи по форум...
Убава е овај музика бе алооооооо, мноо опушта и релаксира...

Тенгри македонски амбиент проект, Лео е бифши члан на псајтрансдуо Атриум
Дечко има студио на Галичник, праи мноо добру чилаут музику, пред некој дн е издаден његоф прф албум
Кој сака да га слушне изволте
http://www.saikosounds.com/english/display_release.asp?id=9223
Aбе има, ама не постират многу во темава. :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Podem

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Незнам за друи ама ја мноо слушам чилаут, сфакодневно, неможу без тој едноставно
Док еду, док сам на форум, док иам гости, кафица мафица, а највише за пред спање, иам мноо амбиент гигови у писи дома
Сфак дн ваду нови и нови албуми и компилацие, никад неможу да се презаситу од овој нешто
Толко е магично.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and WomanInRed

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Овј албум е праа класика, невиден амбиент чилаут, ептен јако !
Еве една трака од њега...
D:\Moi stfari\muzika\Trance\Chils___\sacred spirit 2 - more chants and dances of the native americans\5 the state of grace.mp3​
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Слабо слабооо чилАутери и амбиенташи по форум...
Убава е овај музика бе алооооооо, мноо опушта и релаксира...

Тенгри македонски амбиент проект, Лео е бифши члан на псајтрансдуо Атриум
Дечко има студио на Галичник, праи мноо добру чилаут музику, пред некој дн е издаден његоф прф албум
Кој сака да га слушне изволте
http://www.saikosounds.com/english/display_release.asp?id=9223
го знам и го слушав, јаааааака ствар има направено Лео..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati