Avenged Sevenfold

Ви се допаѓаат ли Аvenged?


  • Вкупно гласале
    13

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
^ И јас се чудев шо се дешава. Ама не се секаде covers, колку што забележав на различни фреквенции има оригинали, live настапи, кавери... But I'm still confused. :^)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
^ И јас се чудев шо се дешава. Ама не се секаде covers, колку што забележав на различни фреквенции има оригинали, live настапи, кавери... But I'm still confused. :^)

Да да, приметив дека се менува. Додека да сфатам, онака се изначудив. :giggle Кој знае што е работата, ваљда за некој ден ќе видиме. Ги читав малце коментарите на фб од линков, некои викаат дека е најава за новиот албум.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Отворив на tumblr... Според тоа што прочитав таму, станиците од 99 до 13 уствари биле годините, и на секоја станица има песна што била објавена таа година. Затоа на 13 само шуштење се слуша. Значи нема кавери. А гласот на Мет од првите албуми/години скроз е непрепознатлив. о.О
Плус нешо одбројуваат како шо гледам, требало некоја вест да се објави, по наше би дошло во 1, значи за нецели 10 мин.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
avenged-sevenfold-music-men-t-shirt-1088-rock-m-sz-l-sz.jpg


I want it and I want it now!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да се потсетиме малце...


Осеќам кај и да е, ќе пуштат сингл.

Иначе, ќе прават турнеја во Европа:


Дали знае некој каде може да се купат карти? Конкретно ме интересира за во Милано. И што пари се...
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Добар мајтап си направија со радиото бе. :D

*

Официјално, новиот албум ќе се вика "Hail To The King" и треба да излезе на 27 август.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Добар мајтап си направија со радиото бе. :D

*

Официјално, новиот албум ќе се вика "Hail To The King" и треба да излезе на 27 август.

Ти апла си ја дочекала веста кога ја кажале пред 5 саати. :D Јас врискам ко луда, буквално не можам да се смирам. :frantic НЕ МОЖАМ ДА ДОЧЕКАМ !!!

Avenged Sevenfold Hail To The King.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer