1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

45 секунди ручек со Јован

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од MissChievous, 21 септември 2014.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас лично не го познавам човеков, ниту пак знам нешто за него што би можела да споделам. Но, неговите клипови наречени 45 секунди ручек со Јован толку многу ми се допаѓаат, што решив да отворам посебна тема. Пред се, бидејќи знам дека ќе следат уште многу клипови во иднина, па можеме тука на едно купче да ги гледаме и да им се восхитуваме. Јован успева на еден доста интересен и оригинален начин со нас да сподели лесни и вкусни рецепти. До сега, има направено 5 клипови:


  Што мислите за неговите клипчиња? Ви се допаѓаат ли неговите рецепти и дали можеби ве инспирирале за што ќе биде вашиот нареден ручек? Мене лично, не само што неговите рецепти ми се полн погодок, ми се допаѓа начинот на кој ги пренесува и стилот на снимање. Чекаме уште рецепти! [​IMG]
   
  На Electra, antonio, MoonFairy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  хаха БРАВО!! Човеков пријатно ме изненади и со хумор и со едноставност, а посебност и сепак ти го задржува вниманието. (bravo)

  П.С .. Од макалото девојкати ти раскинува - хахахха мејд мај деј
   
  #2 BlackTulip, 22 септември 2014
  Последна промена: 22 септември 2014
  На antonio и MissChievous им се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Кратко и јасно...и интересно пред се’...:)
  Страшно ме нервираа некои клипови со рецепти кои толку се растегнати дури и маслото за нив не е масло, туку е масло за јадење (небаре некој ќе тури масло за кола...)..
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не знам за вас, но јас сум опремена со А. :zelen

   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не знам што ви е толку интересен и оригинален овој кога нити нешто посебно направил во ова што сте го постирале нити па нешто може да научиш од него. Ако креативно е да направиш сендвич со пилешки стек, кашкавал, кромид, краставички и лист марула тогаш веројатно внук ми е кувариште првокласно оти знае да направи тост со чајна, кашкавал, павлака и откако ќе го испече му става помфрит.
  Следен клип што ќе биде, пржени јајца „урокливо око“ кои се приготвуваат така што се пржат јајца на око во присуство на стрвна женска?
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас знам супа да направам, утре ќе се снимам. :)
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не е поентата да бидат тешки рецепти, некакви си откритија. А некои вакви едноставни работи луѓе не знаат да ги направат да изгледаат волку добро (океј, прашање на вкус е дали изгледаат добро или не). Се на се, интересно е зошто во кратко време, со малку хумор, си покажува што знае да зготви. Плус, не е баш така лесно да снимиш клип кој естетски ќе изгледа убаво.
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Едноставно е, со хумор, незнам , за мене ми краде насмевка, макар и да е едноставно, макар и да намачка пештета на две лебчиња пак ќе биде special
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас стварно не можам да разберам како ви е интересно и special што некој сварил макарони, брокули или издробил кромид.
   
 10. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  хаха , хумор ваљда, начин на објаснување, барем за мене, со лазањине веќе пробано е :D плус , подобро би сакала крако и слатко - објаснување одколку-цитирам " земете го миксерот, уклучете во го струја миксерот, матете на прва брзина , исклучете го миксерот... |-( oh thanks for telling that
   

Сподели: