„Црвени знаменца“ во (потенцијална) врска

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Леле, тотално! Досадата е најголемо црвено знаме. Ако во врска почнува да ти станува досадно, тек па како би било во брак, кога после години по дишењето познавате кому како му е?
Подеднакво е безвеза партнер со илјада интереси, а во никој не може да се пронајде, ама па и без ниеден интерес освен локални дешавки е смрт.
- Што правиш?
= Еве.

- Како денот?
= Ок, заморно.

- Сакаш да гледаме Х/играме Х?
= Не ме интересира тоа.

Па иди бре...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Друг ред флег е sulking не знам како е на хунза јазик, на српски е дурење, значи нешто и смета на особа ама не го кажува тоа туку пасивно мрчи или као во стил "не бе не све е во ред" а тука врти очи, пак прашуваш што е, пак ништо не било, очекување дека партнерот има телепатски способности па некако ќе "прочита" што замера другата страна, пример расфрлана облека по соба, и сега наместо да се каже јасно и гласно ќе се дуриме.
Или некоја чудна навика како испуштање чудни звуци додека се јаде, веднаш треба да се каже вака и вака а не правење фаци и чекање телепатијата конечно да проработи.
Јес да партнери се најинтимни можни луѓе меѓусебе, ама читање мисли никогаш никој не успеал да направи.
И после се собира тоа, еднаш дурење, два пати, три пати и ќе избие на агресивен начин со драње.........
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Употебата на секс за било што освен за тоа што постои, а тоа е взаемно задоволство на парот.
Уцена, награда, казна со одбивање секс, манипулации, лечење фрустрации и комплекси.......сето тоа е дно и ред флег.
Драстична разлика во либидо помеѓу партнерите е исто ред флег, иако не е ничија кривица per say , честа причина за раскиди и разводи.
Солење памет од женска страна што е тоа праф маш со цел да се товари целосната одговорност за некоја одлука на машката страна е исто ред флег, и тоа кинески со жолти звезди или со срп и чекан.
Ако стварта испадне ок, тогаш и таа си дава заслуа, ако не испадне ок, тогаш само ти си крив и не те бидува.