Што сакате да бидете? (вашиот животен сон)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мотиватор? Креатор?
Не знам како поинаку да го наречам, зошто всушност и немам некоја конретна идеја. Т.е. имам многу замисли, но немаат едно име. Сакам да направам нешто кое ќе биде направено од страст и креативност и ќе мотивира некого да направи нешто. Веќе година-две имам идеја поврзана со бренд за облека, одамна ми се врти фотографирањето низ глава, а во последно време имам желба за моја изложба. Имам идеи и поврзани со туризмот. Сакам да креирам нешто и да мотивирам луѓе да креираат и да се изразуваат (како сакаат и умеат).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Еее си сакав едно време. Веќе неќам.. драпај си меот, само си се лажам..
Сакав да сум наставничка зошто обожабам деца ама се откажав од сонот. За жал
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Јас мислам дека во текот на мојот живот сите професии сум ги поминала мислам сум сакала да ги работам и се уште не сум одлучна што би сакала да работам. То тука и немам некоја прилика да бираме што можеме да работиме
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Па сонот од средно кога бев, ми се оствари, сум тоа што сакав да бидам, само платата не ми е како во сонот :)))
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
По којзнае кој пат го пишувам ова. Уште од мал сон ми беше да летнам во вселената и да ја видам планетата од некаде многу далеку :/ Уште од мал ме интересираше астрономијата и како што растев се` повеќе само се разочарав сознавајќи дека шансите да си го остварам сонот и да станам космонаут ми се нула.:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
28
Најмногу сакав да бидам биолог или психијатар. Ама ете за едно четири години диплома за психологија добро би ми дошла. Не е далеку од тоа што сакав ама ете. :kafe
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Како што се гледате во иднина: како успешен информатичар, судија, адвокат... Можностите се многу, колку внимание посветувате на себе и тоа што сакате да бидете? Дали доволно се трудите, задоволни сте или па можеби сте веќе тоа што сте посакувале.

Јас од секогаш сум се гледал како човек кој сака да прави добро на сите. Па во главата имав повеќе желби: пожарникар, полицаец, социален работник. Веќе морам сериозно да размислам и во иднина се гледам како професионален војник или историчар. :) Вие?
Ја сум она што сакам да бидам човек сонот моќна мора е овде да сонуваш неможеш