Шиење облека

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Со оглед на тоа, дека во последно време ништо не ми се допаѓа низ бутиците, сакам само да си шијам, одам кај еден човек кој предобро шие и премногу сум задоволна од него... ми шие се и маички, фустанчиња, панталони, палтиња, до сега ми нема промашени ништо :cool:
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
шиев ама скапо е и не е како купечко,сеа си ја штедам облеката :D.неможе да се најде нешто дај кажете за скопје добар шнајдер и ефтин?
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
207
158
1,043
Скопје
Јас сега шијам за прв пат во животот, малку сум скептик ама ќе видиме што ќе излезе на крај. Женава е во Мавровка, Лебед и се вика салонот, за венчаници е ама шие се.