Шиење облека

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Дали и колку практикувате шиење облека? Сами си шиете или кај шијач? Колку сте задоволни од шијачот/та и цената? (и ако сте задоволни кажете каде се наоѓа :rolleyes )
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Кај шнајдер..сигурно не си од мојов град па за џабе да не ти кажувам каде-што е како е :D
Задоволна сум инаку, цена зависи од моделот околу 500-600 ден.
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Кај шнајдер..сигурно не си од мојов град па за џабе да не ти кажувам каде-што е како е :D
Задоволна сум инаку, цена зависи од моделот околу 500-600 ден.
За фустанче најверојатно збориш ? :) кој град ? :)
 

Fiona

Староседелец
16 февруари 2012
17
17
603
Не шијам облека многу често. Евентуално некоја облека која не можам да ја најдам по бутициве, ја шијам.
Шијам кај една комшика која има бутик со преубави венчаници, но сепак шие и за матурски вечери, свечени фустани и слично.:)
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Не шијам, ако го утне ем ке си го платиш ем нема да го носиш. Коа ке дадеш пари за метеријали плус за шиење ке ти излезе исто како од продавница, може и поскапо
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Мајка ми е шнајдерка па немам проблем кога сакам да ми сошие нешто..но последно време не го практикувам тоа..
 
  • Like
Реакции: JaMi