Црн Петок за Македонија!

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Не верувам зашто за многу работи не беа искрени,е заради тоа.Приватно некои од тие службени лица кажуваат други работи
Друго е да излажеш за пари а друго е за човечки животи ;)
Тие службени лица да биле директно инволвирани ке знаеле дека тоа е сето вистина...можеби не се сите 20 ама од нив 18 сигурно се...;)
Тие што седеле и гледале од страна можат да кажат се
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Ама еднаш кажаа дека се професионални убијци-е ако стварно е така таквите тешко се наоѓаат.А во оваа наша држава верувај се е можно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Ама еднаш кажаа дека се професионални убијци-е ако стварно е така таквите тешко се наоѓаат.А во оваа наша држава верувај се е можно
Они се професионали убијци...Тоа е точно,....Ама и нашите инспектори се професионалци...ако не слушнавте работеле над 800 полицајци ....И биле сосема инволвирани....Посветени...Секое убиство може да се открие ако се сака...а овдека имаше големи побуни и опасности ако не ги најдат ;)
Аа и плус ...зарем мсилте дека тоа е туку така...ако некој те обвинува за убиство а не си го направил тоа ке остане на тоа...најдобрите адвокати и ке се докаже тоа ...Има меѓународен суд....жалби се тука може да се поднесе ....не би си играле со тоа
Можно е се во врска со малверзации за пари но не и игра со човечки животи ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас верувам дека тие што се фатени се "мали риби". Зарем навистина мислите дека главните се во Македонија? Како па да не. Овие фатените сигурно помагале во организацијата и нормално дека ќе признаат се, па не се толку глупи да кажат дека не се тие, па надвор да ги убијат. И нашиве сега се пресреќни дека фатиле некого, мислам супер, подобро некој отколку никој. Но мислам дека тешко дека ќе ги фатат главните, тие кој знае каде се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Blondie

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас верувам дека тие што се фатени се "мали риби". Зарем навистина мислите дека главните се во Македонија? Како па да не. Овие фатените сигурно помагале во организацијата и нормално дека ќе признаат се, па не се толку глупи да кажат дека не се тие, па надвор да ги убијат. И нашиве сега се пресреќни дека фатиле некого, мислам супер, подобро некој отколку никој. Но мислам дека тешко дека ќе ги фатат главните, тие кој знае каде се.
Под главните зависи на кого мислиш...нарачателите,извршителите или пак кој е за тебе главен?
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Нарачателите. Сите други се испрани мозоци.
Хм....Па всушност тие и никој неможе да ги фати ,а не па македонија ...Тоа се многу големи риби кои работат низ целиот свет ;) А овие овдека и секаде низ светот се следат по неговите/нивните мислења и идеи и е само нивна работа...тие тамо "главните" може не ни знаат за сето ова
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Се согласувам со DarkPassenger и јас мислам дека најглавните виновници се сега некаде далеку и мислам дека тешко ќе ги најдат.Ова е се планирано
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Се согласувам со DarkPassenger и јас мислам дека најглавните виновници се сега некаде далеку и мислам дека тешко ќе ги најдат.Ова е се планирано
За нас главните виновници се оние кои ги земале пушките и пукале во децата....Нарачателите никогаш не ни биле тука па зза да и избегале...убаво кажаа на вести тие прават немири насекаде низ светот зато што само во време на војна се потребни нивните знаења и самите они...во мирни услови тие се никој и ништо.Така што виновници или убијци се тие што го земале оружјето и пукале.А нормално го планирале тоа многуу други луѓе.Нема класични нарачатели.Не е ова атантат ова е масакар за да се нарушат односите помеѓу заедниците и да дојде до граѓанска војна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Внимавајте - ова се избеганите убијци од Смилковци

Интерпол ќе ги бара Алил Демири роден 1985 година и Африм Исмаиловиќ роден 1980 година, двајцата од Скопје. МВР распиша централна и меѓународна потерница по двете лица кои се под истрага за сторено кривично дело „тероризам”, во врска со петкратното грозоморно убиство кај Смиљковското Езеро.


balildemirinezamaten-500x643.jpg

Алил Демири
bafrimismailoviknezamaten-500x643.jpg

Африм Исмаиловиќ