1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскоп: од што се плашите

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од iskra, 16 февруари 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Лавовите се плашат од ситуации кои ги водат кон промена на состојбата, особено ако динамиката на промената неможе да се контролира. Се плашат од можно издавање од пријателите или соработниците, и тој страв често преминува во параноја.
  :frantic :)
  На секоја тема за хороскоп имам скоро се исто напишано и веке сама на себе си сум си досадна:trepka
  во секој хороскопски знак има секакви луге така да по нешто ке се погоди дека е вистина некоја карактеристика :) а нема врска дека тоа се карактеристики за сите лавови или скорпии или незнам што
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Само болдираното е точно, другото не баш. :)
   
 3. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  за скорпија би рекла страв од разочарување
   
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Овен - Страв од ропство
  Овните се луѓе кои не е лесно да ги заплашите затоа што секое застрашување делува како предизвик за нивната вродена храброст.
  Од време на време Овните стануваат свесни за брзината со која минува времето и затоа често се плашат од старост, губење на телесната сила и моќ.
  На психолошки план, Овните се плашат да не бидат игнорирани од околината и ако нивниот труд остане непризнаен. Во секој Овен постои потсвесен страв од затворање или било какво ограничување на физичката слобода, што кај претставничките на понежниот пол претставува главна препрека за неконтролирано изливање на огнениот темперамент. За Овните е својствено на стравот да реагираат насилно водени од мотото “нападот е најдобра одбрана“. - SO TRUE ... ! (y) (y)(nod)
   
 5. Antonej.*

  Antonej.* Нов член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  15
  Риби - Страв од се живо haahahha може да се рече ДА!
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Лав - Страв од предавништво
  Заедно со Овенот, Лавот е веројатно најхрабар член на зодиачката заедница. Правата причина за нивната значајност во општеството се крие во стравот од туѓиот презир, јавен срам или неуспех.
  Бидејќи им е важно туѓото мислење, Лавовите изведуваат јуначки дела само за да не излезат кукавици пред другите. Често изведуваат и некои прави подвизи за да се направат важни пред околината.
  Лавовите се плашат од ситуации кои ги водат кон промена на состојбата, особено ако динамиката на промената неможе да се контролира. Се плашат од можно издавање од пријателите или соработниците, и тој страв често преминува во параноја.

  ЕДНО ГОЛЕМО НЕЕЕ!!!!
   
 7. Bleach

  Bleach Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  257
  :eek Како да не! Јас од ништо не се плашам. И, и? :nerd
  Добро де, ете, само тоа за самотијата и одбегнувањето може да се рече дека е точно. :|
   
 8. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Во својот безгрижен и алтруистички свет, Стрелците пронаоѓаат малку работи кои им влеваат страв.
  Само тоа од делот за стрелецот се пронаогам!
   
 9. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Колку е само точно (nod):)
   

Сподели: