1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопот и слободното време

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Selma, 7 април 2012.

 1. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Јарец-Слободноте време го поминуваат во канцеларија бидејќи сакаат се' да направат на време.Меѓутоа, можете да ги наговорите и на забава - ако им кажете дека вие ќе частите. -НЕ Е ТОЧНО СЕ Е ОБРАТНО! :)
   
  На redhead и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Зависи од расположение..;)
   
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ништо не е тачно, не ми се ни чита, зшто знам дека сфи без разлику на хороскоп у слободно време висимо на форум хх
   
  На Mnogo Bitno, Nightmare_f, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Јарец.Нема врска ама ич.:confused:
   
  На Стефанија му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Јарец
  Слободноте време го поминуваат во канцеларија бидејќи сакаат се' да направат на време. Меѓутоа, можете да ги наговорите и на забава - ако им кажете дека вие ќе частите.
  Каква канцеларија, само на забави и кафиња. Секогаш сакам да си платам сама и се расправаме за сметката со тие што сме излезени и пак на крај ме частат
   
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  134
  Bliznaci.Tocno e deka citam novosti na forum,i drugo sto pravam vo slobodno vreme e citanje nekoja kniga
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Лажги со 2 опашки е тоа хороскопот што го форсираат насекаде , незнам како упорно читате и се притресувате или се радувате :facepalm2
   
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Во глобала точно
   

Сподели: