1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопот и слободното време

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Selma, 7 април 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Овен
  Во слободно време Овенот мора некако да ја согори енергијата која ја има во неограничена количина. Нивниот слободен ден би изгледал од прилика нешто слично на - возење велосипед низ Монт Еверест, лет преку океанот, а навечер луд провод во некоја дискотека. Заклучок - ќе направат се' за комплетно да го исполнат времето.

  Бик
  Во слободно време Биковите мислат само на едно - конзумирање храна во лежечка положба. Тоа може да биде и грицкање чипс или слични грицки со некоја добра книга. Во комбинација влегува и сладолед на тераса или во градината.
  Близнаци

  Своето слободно време го поминуваат на Интернет. Од еднаш отвораат барем 6 прозорци, читаат занимливости или “копаат“ по социјалните мрежи, а притоа се допишуваат на Skype и msn со минимум 5 луѓе.

  Рак
  Ракови ко ракови - фамилијарни! Своето слободно време сакаат да го поминат дома. Ви звучи досадно? Епа за нив не е така. Раковите во слободно време подготвуваат нови специјалитети во кујната или се подготвуваат за големата долго планирана скара.

  Лав
  Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик.

  Девица
  Слободноте време Девицата ќе го искористи за чистење. Мора да направи она што не стигнала да го заврши во текот на неделата. Ќе го средуваат плакарот за алишта или пак ги редат книгите, филмовите и чевлите.

  Вага
  Вагата во слободно време ќе отиде на некоја фенси изложба со шампањ и ќе ги разгледува сликите. И што е уште поверојатно “случајно“ ќе налета на некој странец и ќе започне неврзан разговор за некоја од сликите.

  Скорпија
  Слободното време го поминуваат шетајќи низ трговските центри и купувајќи облека која ќе се вклопи во нивниот гардеробер. Ноќта ја поминуваат во некој клуб играјќи и привлекувајќи го вниманието на сите присутни.

  Стрелец
  Своето слободно време Стрелците го поминуваат на свеж воздух, дури и се подготвени некаде да отпатуваат барем на еден ден. Наутро изненадно ќе спакуваат сендвичи, овошје, пијалоци и тргнуваат во нова авантура.

  Јарец
  Слободноте време го поминуваат во канцеларија бидејќи сакаат се' да направат на време. Меѓутоа, можете да ги наговорите и на забава - ако им кажете дека вие ќе частите.

  Водолија
  Слободното време го поминува во работилницата работејќи на некој нов патент. Кога тоа ќе го завршат одат да купат најнови електронски работи или пак модерна облека.

  Риби
  Слободното време го поминуваат на тераса со леден чај или кафе, уживајќи под сенката на некое дрво или воодушевувајќи се на природата. А, потоа вредно си пишуваат стихови за својот синоќешен сон.

  Има вистина во ова?
  Се пронаоѓате?
   
  На 9gagger, КрисТина К. и Scars31 им се допаѓа ова.
 2. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Јок бе нема врска. Јас сум овен и никад не сум возел точак на Монт Еверест, а неам ни точак искрено:unsure
   
  На Dee Dee и Selma им се допаѓа ова.
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Од кај знаеш бе Сарич ? :D
   
  На Dee Dee и Selma им се допаѓа ова.
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Сите сме близнаци уствари. Повеќејајчани :D
   
  На N|ghtmare_f и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Па што мислите јас дека правам, ве следам сите што правите па пишувам овде.

  Инкау за девица и не е баш точно, добро скаам да ми е подредено сё, ама кога сум ептен уморна само гледам до креветто да стигнам. За читање да на форумот читам. :D
   
  На Dee Dee и Nepobedliv :) им се допаѓа ова.
 6. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Водолија. Втората реченица е точна, првата не баш :D
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лав
  Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик. - ГЛУПОСТИ!!! НЕМА ВРСКА, ВО СЛОБОДНО ВРЕМЕ САКАМ ДА СЕ ИЗЛЕЖАВАМ ИЛИ ДА СУМ СО САКАНАТА ЛИЧНОСТ, ДОМА.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  точно нема збор.... јас сум бик и све е точно..........
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Сите претстави на памет ги знам:rofl:rofl....за плакањето уште од дома ми се извадени парите за влезниците:rolleyes:

  Лав
  Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик.
   
 10. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Јарец.. :rolleyes: Ни приближно не е точно..
  Стално сум излезена или дремам пред пц.. :trepka
   

Сподели: