Хороскопот и слободното време

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Овен
Во слободно време Овенот мора некако да ја согори енергијата која ја има во неограничена количина. Нивниот слободен ден би изгледал од прилика нешто слично на - возење велосипед низ Монт Еверест, лет преку океанот, а навечер луд провод во некоја дискотека. Заклучок - ќе направат се' за комплетно да го исполнат времето.

Бик
Во слободно време Биковите мислат само на едно - конзумирање храна во лежечка положба. Тоа може да биде и грицкање чипс или слични грицки со некоја добра книга. Во комбинација влегува и сладолед на тераса или во градината.
Близнаци

Своето слободно време го поминуваат на Интернет. Од еднаш отвораат барем 6 прозорци, читаат занимливости или “копаат“ по социјалните мрежи, а притоа се допишуваат на Skype и msn со минимум 5 луѓе.

Рак
Ракови ко ракови - фамилијарни! Своето слободно време сакаат да го поминат дома. Ви звучи досадно? Епа за нив не е така. Раковите во слободно време подготвуваат нови специјалитети во кујната или се подготвуваат за големата долго планирана скара.

Лав
Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик.

Девица
Слободноте време Девицата ќе го искористи за чистење. Мора да направи она што не стигнала да го заврши во текот на неделата. Ќе го средуваат плакарот за алишта или пак ги редат книгите, филмовите и чевлите.

Вага
Вагата во слободно време ќе отиде на некоја фенси изложба со шампањ и ќе ги разгледува сликите. И што е уште поверојатно “случајно“ ќе налета на некој странец и ќе започне неврзан разговор за некоја од сликите.

Скорпија
Слободното време го поминуваат шетајќи низ трговските центри и купувајќи облека која ќе се вклопи во нивниот гардеробер. Ноќта ја поминуваат во некој клуб играјќи и привлекувајќи го вниманието на сите присутни.

Стрелец
Своето слободно време Стрелците го поминуваат на свеж воздух, дури и се подготвени некаде да отпатуваат барем на еден ден. Наутро изненадно ќе спакуваат сендвичи, овошје, пијалоци и тргнуваат во нова авантура.

Јарец
Слободноте време го поминуваат во канцеларија бидејќи сакаат се' да направат на време. Меѓутоа, можете да ги наговорите и на забава - ако им кажете дека вие ќе частите.

Водолија
Слободното време го поминува во работилницата работејќи на некој нов патент. Кога тоа ќе го завршат одат да купат најнови електронски работи или пак модерна облека.

Риби
Слободното време го поминуваат на тераса со леден чај или кафе, уживајќи под сенката на некое дрво или воодушевувајќи се на природата. А, потоа вредно си пишуваат стихови за својот синоќешен сон.

Има вистина во ова?
Се пронаоѓате?
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Овен
Во слободно време Овенот мора некако да ја согори енергијата која ја има во неограничена количина. Нивниот слободен ден би изгледал од прилика нешто слично на - возење велосипед низ Монт Еверест, лет преку океанот, а навечер луд провод во некоја дискотека. Заклучок - ќе направат се' за комплетно да го исполнат времето.

Бик
Во слободно време Биковите мислат само на едно - конзумирање храна во лежечка положба. Тоа може да биде и грицкање чипс или слични грицки со некоја добра книга. Во комбинација влегува и сладолед на тераса или во градината.
Близнаци

Своето слободно време го поминуваат на Интернет. Од еднаш отвораат барем 6 прозорци, читаат занимливости или “копаат“ по социјалните мрежи, а притоа се допишуваат на Skype и msn со минимум 5 луѓе.

Рак
Ракови ко ракови - фамилијарни! Своето слободно време сакаат да го поминат дома. Ви звучи досадно? Епа за нив не е така. Раковите во слободно време подготвуваат нови специјалитети во кујната или се подготвуваат за големата долго планирана скара.

Лав
Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик.

Девица
Слободноте време Девицата ќе го искористи за чистење. Мора да направи она што не стигнала да го заврши во текот на неделата. Ќе го средуваат плакарот за алишта или пак ги редат книгите, филмовите и чевлите.

Вага
Вагата во слободно време ќе отиде на некоја фенси изложба со шампањ и ќе ги разгледува сликите. И што е уште поверојатно “случајно“ ќе налета на некој странец и ќе започне неврзан разговор за некоја од сликите.

Скорпија
Слободното време го поминуваат шетајќи низ трговските центри и купувајќи облека која ќе се вклопи во нивниот гардеробер. Ноќта ја поминуваат во некој клуб играјќи и привлекувајќи го вниманието на сите присутни.

Стрелец
Своето слободно време Стрелците го поминуваат на свеж воздух, дури и се подготвени некаде да отпатуваат барем на еден ден. Наутро изненадно ќе спакуваат сендвичи, овошје, пијалоци и тргнуваат во нова авантура.

Јарец
Слободноте време го поминуваат во канцеларија бидејќи сакаат се' да направат на време. Меѓутоа, можете да ги наговорите и на забава - ако им кажете дека вие ќе частите.

Водолија
Слободното време го поминува во работилницата работејќи на некој нов патент. Кога тоа ќе го завршат одат да купат најнови електронски работи или пак модерна облека.

Риби
Слободното време го поминуваат на тераса со леден чај или кафе, уживајќи под сенката на некое дрво или воодушевувајќи се на природата. А, потоа вредно си пишуваат стихови за својот синоќешен сон.

Има вистина во ова?
Се пронаоѓате?
Од кај знаеш бе Сарич ? :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Од кај знаеш бе Сарич ? :D
Па што мислите јас дека правам, ве следам сите што правите па пишувам овде.

Инкау за девица и не е баш точно, добро скаам да ми е подредено сё, ама кога сум ептен уморна само гледам до креветто да стигнам. За читање да на форумот читам. :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Nepobedliv :)

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Лав
Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик. - ГЛУПОСТИ!!! НЕМА ВРСКА, ВО СЛОБОДНО ВРЕМЕ САКАМ ДА СЕ ИЗЛЕЖАВАМ ИЛИ ДА СУМ СО САКАНАТА ЛИЧНОСТ, ДОМА.
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
388
679
1,103
точно нема збор.... јас сум бик и све е точно..........
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Сите претстави на памет ги знам:rofl:rofl....за плакањето уште од дома ми се извадени парите за влезниците:rolleyes:

Лав
Во слободно време ја носат саканата личност на театар. Нормално, плаќаат карти за обајцата, а во главно седат на најдобрите места. Немојте да се изненадите ако забележите Лав кој запишува реченици од претставата или ако мрда со усните затоа што веќе знае што ќе каже главниот лик.