Хит на ноќта

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево

Жалопојка од `20тите, првиот снимен блуз. Фраеров си нашол џенцка, ама она била на негов другар и после се премислила и му киднала и се вратила кај другар му. Жени :zelen

I'd rather be the devil, to be that woman man
I'd rather be the devil, to be that woman man
Aw, nothin' but the devil, changed my baby's mind
Was nothin' but the devil, changed my baby's mind
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Ги немав слушано повеке од 10 години... Незнам што ми текна да ги пуштам, но се изненадив колку всушност добри и безвременски се
 
  • Like
Реакции: Outrider and BlackTulip

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Не само на ноќта, него на неделата, а веројатно и на месецот. Роди ме мајко, купи ми KFC кофа полна талент.
Кога Јапонцине можат со blow-up dolls да се зимаат, зошто бе да не можам јас со музика? :place