1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хип-Хоп катче

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Baronessa, 18 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еден од најдобрите текстови во македонската музика некогаш напишани.

   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  нешто ново од нашиве артисти....интерено направено :)
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Е, ама ме спука носталгија по времето кога преокупација ми беше да ги најдам текстовите. Па тоа беше доживљај, не сега со 2 клика стигаш до текстот.
  Некои од поомилените:  Колку порано ми беше постар батка Тупак, сега за некоја година ќе го стигнам. :S
  Али не бе, сакам да верувам дека е во Куба некаде...и дека не се зафркнал со дете глупо ко ќупон на Вил Смит.


  Ддд.д...дддд...ддддд....цареви на флоуто!
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мисков ме асоцира на собрано друштво кај некого дома, муабетење и потпивнување додека у позадина си рока не многу гласно, но доволно за да мава бас.
   
 5. Onkel

  Onkel Староседелец

  Зачленет на:
  14 мај 2014
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  82
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  more daj te link ili torent nekoj so mak rap be
  ima li nekoj od kade da simnam ili slabo ??
   
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  нешто постаро македонско....ама јако јако...
   
 10. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926

  HC-до крај...  и нешто од мое време
   

Сподели: