1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема „Домашна атмосфера“

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Saladin, 26 октомври 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Како што вика насловот - „Домашна атмосфера“
  За што се работи?
  За секојдневието на вашиот личен живот дома, како ја перцепирате домашната атмосфера или пак како таа идеално би изгледала. Темава е многу општа, може да се фотографира лично вашата соба, но и не значи тоа така. Целата суштина е пораката со која би ја пренеле на публиката, така да оваа тема има можност да претрпува голем дел на субјективност. Поентата е таа субјективност да биде блиска до публиката за да ја сфати и прифати како своја. Така да, ако нешто сликнете со „лош“ квалитет и има лично ваша симболика и вредност, не се тревожете ако нема голем број на гласови добиено. Вие одлучувате колку ќе бидете креативни.
   
  На Electra, MissChievous, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. SaltNPepa

  SaltNPepa Староседелец

  Зачленет на:
  19 август 2013
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  116
  За некој паркот е како дома. Сликано рано наутро.
  DSC_0110 - Copy.jpg
   
  На Tantara, escape, MoonFairy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Big Berta

  Big Berta Староседелец

  Зачленет на:
  7 февруари 2015
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  207
  Дома е кај што ти е крзнената топка.

  144594784920798.jpg
   
  На Tantara, Aleksis, escape и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  2015-07-10 05.12.19 1.jpg
   
  На escape, Saladin, Mnogo Bitno и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798
  [​IMG]
   
  На diva orhideja, Iris*, Aristokrat и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  IMG_20151028_124108.jpg
  Шљакнав некои (д)ефекти, да делува демек cozy. Неврмајнд. :zelen
   
  На Tantara, escape, Altaïr и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Screenshot_1.png
   
  На Ditto+Maker, Tantara, escape и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  И за други паркот е како дома

  000.jpg
   
  На escape и diva orhideja им се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Еве и јас по теркот на @Electra, техника “гваш на платно“ :zelen
  domasnaatmosfera.jpg
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: