Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.9)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Па сигурно дека ќе има критики кога е лошо направено. Признајте барем. :)

Статистики за тоа колку се зачлениле, колку мислења се пишале. Што сме ние, завод за статистика?
И тоа интервјуата со некои членови кои важат за скроз забегани, лошо е жими се.

Другото мене ми се допадна, како е направен дизајнот и се тоа.
@Altaïr што се однесува до содржината кажа што не ти се допаѓа па би сакале да прочитаме некој предлог од тебе што сакаш да читаш за да можеме да ги исполниме сите барања. Еве ја темата за предлози http://forum.crnobelo.com/threads/Форумски-весник-Црнобело-прашања-предлози.5517/page-19 :)
 
Последна промена:

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Убав е весникот , се поубав и поубав , но ми фали поетско катче, поезија, рачна изработка на некои членови, патеписна репортажа од Македонија како предлог за викенд, предлог за дружење на членовите....
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ајде трета недела од јули че дојдам да ве испозапознаам скопје, специјално че дојдам и во живо може интервју да ми направиш и да го внесиш во весникот, пошто не го читам веќе и не одговарам на форум во врска со весникот.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ајде трета недела од јули че дојдам да ве испозапознаам скопје, специјално че дојдам и во живо може интервју да ми направиш и да го внесиш во весникот, пошто не го читам веќе и не одговарам на форум во врска со весникот.
Интервјуто со тебе требаше да биде за Црнобело8, но ти нели не даваш повеќе интервјуа??:D
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Весникот може да го направите најубав,најинтересен и со најубави содржини,дизајни,со сите марифети,перформанси и курци палци....но......најбитното го заборавате,погрешно се усмерувате со трудот и ангажманот.
Македонец еднаш ми даде комплимент дека сум најомразената овде на форумов но да не се оддалечувам од темава и поентата,Џабе Ви е секој труд кога на овој форум нема пријателски пристат како ни кон постарите членови така и кон новоучленетите.Најдобар пост да има некој ,нема нкогаш да добие лајк од Саладин,оутрајдерон,и уште некои други а први ке бидат ако треба некој да се опомене,искритикува или извреѓа.Може во весникот да воведете некоја рубрика,крстете ја ПОД ЛУПА или ЈА БАРАМЕ ВИСТИНАТА или нешто слично.
Мотивација на модераторите и на уредниците како за форумот така и на весникот, но со вакво тапкање во место без воља за нешто уникатно,посебно и поубаво нема да има позитивни коментари само некое куртоазно фалење и тоа изгледа на пријателска база.
Браво за трудот и вољата но разочарувањата се се поголеми со секој нов број.
Мислам дека кога би ја имале за критичар и уредник на весникот и на форумов @melpomena многу работи би тргнале на подобро.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Интервјуто со тебе требаше да биде за Црнобело8, но ти нели не даваш повеќе интервјуа??:D

Па не давам, ко си играте со едно невино, наивно и искрено човечко суштество како мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Коста и сличинте ним нема потреба да се ставаат во весникот.
Знам дека сум контрадикторен понекогаш, но би сакал едно интервју со квалитетен член, не некој од калибар = ќе се возиме на моторче хехехехе. Може ете Јами, МисЧивс, Сајко, Солстициј...
И мислам не треба многу многу раштрканост, подобро е едно или две интервјуа ама квалитетни и долгометражни.
Дизајнот е добар, тука има прогрес.
Статистики колку весникот дигал популарност на форумот се непотребни. За тоа има цела маркетинг логистика која треба да работи на порталот. Ние што тука пробуваме нешто да раздрмаме сме игла во сеното. Можеме само да промовираме квалитетна дискусија. А за тоа не треба да дискутираме на теми од типот „ММЕ кој прв почна“ туку да придонесеме дискусиите што помалку да влијаат лично, а повеќе да работиме објективно. Секако онаму каде што е потребно.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И јас тоа викам. Наместо со некои нормални членови да се прави интервју, тие ми прават со оние од Бардовци што избегале.
Јас со Саладин требаше да правам интервју уште порано ама не ми даваа. :(
И затоа со Хоуп правев.
Ете имате и други, Електра, Аутрајдер, Алексис.
А не со лудаци невидени и слични како нив.
 
Последна промена од модератор: