1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.9)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 27 јуни 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @Altaïr што се однесува до содржината кажа што не ти се допаѓа па би сакале да прочитаме некој предлог од тебе што сакаш да читаш за да можеме да ги исполниме сите барања. Еве ја темата за предлози http://forum.crnobelo.com/threads/Форумски-весник-Црнобело-прашања-предлози.5517/page-19 :)
   
  #11 Makedonec, 30 јуни 2015
  Последна промена: 30 јуни 2015
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас само интервјуата ги читам. Другото мање битно.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  Убав е весникот , се поубав и поубав , но ми фали поетско катче, поезија, рачна изработка на некои членови, патеписна репортажа од Македонија како предлог за викенд, предлог за дружење на членовите....
   
  На Ditto+Maker, Luckky и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Предлози, чет муабети, ништо не помага за да се собереме на една собиранка.
   
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Ајде трета недела од јули че дојдам да ве испозапознаам скопје, специјално че дојдам и во живо може интервју да ми направиш и да го внесиш во весникот, пошто не го читам веќе и не одговарам на форум во врска со весникот.
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Интервјуто со тебе требаше да биде за Црнобело8, но ти нели не даваш повеќе интервјуа??:D
   
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Весникот може да го направите најубав,најинтересен и со најубави содржини,дизајни,со сите марифети,перформанси и курци палци....но......најбитното го заборавате,погрешно се усмерувате со трудот и ангажманот.
  Македонец еднаш ми даде комплимент дека сум најомразената овде на форумов но да не се оддалечувам од темава и поентата,Џабе Ви е секој труд кога на овој форум нема пријателски пристат како ни кон постарите членови така и кон новоучленетите.Најдобар пост да има некој ,нема нкогаш да добие лајк од Саладин,оутрајдерон,и уште некои други а први ке бидат ако треба некој да се опомене,искритикува или извреѓа.Може во весникот да воведете некоја рубрика,крстете ја ПОД ЛУПА или ЈА БАРАМЕ ВИСТИНАТА или нешто слично.
  Мотивација на модераторите и на уредниците како за форумот така и на весникот, но со вакво тапкање во место без воља за нешто уникатно,посебно и поубаво нема да има позитивни коментари само некое куртоазно фалење и тоа изгледа на пријателска база.
  Браво за трудот и вољата но разочарувањата се се поголеми со секој нов број.
  Мислам дека кога би ја имале за критичар и уредник на весникот и на форумов @melpomena многу работи би тргнале на подобро.
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Па не давам, ко си играте со едно невино, наивно и искрено човечко суштество како мене.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Коста и сличинте ним нема потреба да се ставаат во весникот.
  Знам дека сум контрадикторен понекогаш, но би сакал едно интервју со квалитетен член, не некој од калибар = ќе се возиме на моторче хехехехе. Може ете Јами, МисЧивс, Сајко, Солстициј...
  И мислам не треба многу многу раштрканост, подобро е едно или две интервјуа ама квалитетни и долгометражни.
  Дизајнот е добар, тука има прогрес.
  Статистики колку весникот дигал популарност на форумот се непотребни. За тоа има цела маркетинг логистика која треба да работи на порталот. Ние што тука пробуваме нешто да раздрмаме сме игла во сеното. Можеме само да промовираме квалитетна дискусија. А за тоа не треба да дискутираме на теми од типот „ММЕ кој прв почна“ туку да придонесеме дискусиите што помалку да влијаат лично, а повеќе да работиме објективно. Секако онаму каде што е потребно.
   
  На Makedonec, Хоуп* и Altaïr им се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  И јас тоа викам. Наместо со некои нормални членови да се прави интервју, тие ми прават со оние од Бардовци што избегале.
  Јас со Саладин требаше да правам интервју уште порано ама не ми даваа. :(
  И затоа со Хоуп правев.
  Ете имате и други, Електра, Аутрајдер, Алексис.
  А не со лудаци невидени и слични како нив.
   
  #20 Altaïr, 1 јули 2015
  Последна промена од модератор: 1 јули 2015

Сподели: