1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.9)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 27 јуни 2015.

1. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    @Altaïr што се однесува до содржината кажа што не ти се допаѓа па би сакале да прочитаме некој предлог од тебе што сакаш да читаш за да можеме да ги исполниме сите барања. Еве ја темата за предлози http://forum.crnobelo.com/threads/Форумски-весник-Црнобело-прашања-предлози.5517/page-19 :)

#11 Makedonec, 30 јуни 2015
    Последна промена: 30 јуни 2015
  2. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Јас само интервјуата ги читам. Другото мање битно.

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,327
    Допаѓања:
    3,015
    Убав е весникот , се поубав и поубав , но ми фали поетско катче, поезија, рачна изработка на некои членови, патеписна репортажа од Македонија како предлог за викенд, предлог за дружење на членовите....

На Ditto+Maker, Luckky и Makedonec им се допаѓа ова.
  4. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Предлози, чет муабети, ништо не помага за да се собереме на една собиранка.

5. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Ајде трета недела од јули че дојдам да ве испозапознаам скопје, специјално че дојдам и во живо може интервју да ми направиш и да го внесиш во весникот, пошто не го читам веќе и не одговарам на форум во врска со весникот.

6. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Интервјуто со тебе требаше да биде за Црнобело8, но ти нели не даваш повеќе интервјуа??:D

7. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,747
    Весникот може да го направите најубав,најинтересен и со најубави содржини,дизајни,со сите марифети,перформанси и курци палци....но......најбитното го заборавате,погрешно се усмерувате со трудот и ангажманот.
    Македонец еднаш ми даде комплимент дека сум најомразената овде на форумов но да не се оддалечувам од темава и поентата,Џабе Ви е секој труд кога на овој форум нема пријателски пристат како ни кон постарите членови така и кон новоучленетите.Најдобар пост да има некој ,нема нкогаш да добие лајк од Саладин,оутрајдерон,и уште некои други а први ке бидат ако треба некој да се опомене,искритикува или извреѓа.Може во весникот да воведете некоја рубрика,крстете ја ПОД ЛУПА или ЈА БАРАМЕ ВИСТИНАТА или нешто слично.
    Мотивација на модераторите и на уредниците како за форумот така и на весникот, но со вакво тапкање во место без воља за нешто уникатно,посебно и поубаво нема да има позитивни коментари само некое куртоазно фалење и тоа изгледа на пријателска база.
    Браво за трудот и вољата но разочарувањата се се поголеми со секој нов број.
    Мислам дека кога би ја имале за критичар и уредник на весникот и на форумов @melpomena многу работи би тргнале на подобро.

8. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    Па не давам, ко си играте со едно невино, наивно и искрено човечко суштество како мене.

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,995
    Допаѓања:
    9,624
    Коста и сличинте ним нема потреба да се ставаат во весникот.
    Знам дека сум контрадикторен понекогаш, но би сакал едно интервју со квалитетен член, не некој од калибар = ќе се возиме на моторче хехехехе. Може ете Јами, МисЧивс, Сајко, Солстициј...
    И мислам не треба многу многу раштрканост, подобро е едно или две интервјуа ама квалитетни и долгометражни.
    Дизајнот е добар, тука има прогрес.
    Статистики колку весникот дигал популарност на форумот се непотребни. За тоа има цела маркетинг логистика која треба да работи на порталот. Ние што тука пробуваме нешто да раздрмаме сме игла во сеното. Можеме само да промовираме квалитетна дискусија. А за тоа не треба да дискутираме на теми од типот „ММЕ кој прв почна“ туку да придонесеме дискусиите што помалку да влијаат лично, а повеќе да работиме објективно. Секако онаму каде што е потребно.

На Makedonec, Хоуп* и Altaïr им се допаѓа ова.
  10. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    И јас тоа викам. Наместо со некои нормални членови да се прави интервју, тие ми прават со оние од Бардовци што избегале.
    Јас со Саладин требаше да правам интервју уште порано ама не ми даваа. :(
    И затоа со Хоуп правев.
    Ете имате и други, Електра, Аутрајдер, Алексис.
    А не со лудаци невидени и слични како нив.

#20 Altaïr, 1 јули 2015
    Последна промена од модератор: 1 јули 2015

Сподели: