1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.9)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 27 јуни 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Конечно дојде време за весникот Црнобело9

  По два месеци работа, измени во тимот и измени во дизајнот, редно е да прочитате нешто интересно кое ќе не олабави сите од сите форумски препукнувања. @Lena е членот кој го напушта тимот поради своите обврски, а @Luckky и @JaMi се оние кои паузираат од работата на весникот. Новите членови кои се дел од ЦБ тимот се @Marcello и @--Анхис-- . Одлични, забавни и дружољубливи членови но и колеги.

  Читајте, коментирајте и уживајте!
  Црнобело9 (flower)
   

  Прикачени податотеки:

  • Crnobelo9.pdf
   Големина на датотека:
   1.1 MB
   Прегледи:
   89
  На The Tramp, Outrider, Trajche и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Супер е овој број дури може да се рече дека е најдобар до сега. Добро смислено и добар дизајн барем за мене
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Напишете кои се тие нови членови или ги рачунате тие 10 нови јузера што мене ми ги припишавте а по се изгледа вие ги отворивте за да има некој на форумов!??
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Содржински не коментирам затоа што одмна се изјаснив колку ми е досадно да читам нешто што сум читал.
  Текстот конечно не е текст во слика [​IMG]
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Насловната страна е поинаква од досегашните и затоа е убва и интересна но самиот весник на кој преовладува црна боја за основа,црвени и бели букви, мене лично ми беше напор за читање, така да ништо од содржината не прочитав асално.
  Изборот за топ 5 во сите категории не е реален или по навика си ги вртите едни те исти.
  Летувања,филмови и колумни....зарем некој прочита!??
  Како за крај или како јагодка на шлагот Коста хехе....немам коментар......:facepalm2
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Искоментирајте нешто за весникот да ни дадете мотивација за понатаму:D
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не го читам воопшто.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако сме љубители на морето и топлото време на одмор да одиме во Крушево. Баш сакав да го видам тоа Крушевско Море.
  Белград за летен одмор? Кој ли го пишуваше овој дел од весникот.

  Топ 5 листата е лошо направена, не знам ни кои се тие членови, ова треба да се тргне, лошо е.

  Интервју не знам со кого сте правеле, прв пат слушам за членовите.

  Статистиките не знам од каде ги извадил тој што ги правел ама ќе го биде за политичар, дека лаже многу.
   
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Se izvinuvam odnapred za latinicata no moram da napisam edno golemo BRAVO na Makedonec za negovata istrajnost vo realizacijata na vesnikot iako negativnite kritiki letaat na site strani.Sekoja ti chest drugar,ti si belata tochka vo Crnoto. :) Samo napred!
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па сигурно дека ќе има критики кога е лошо направено. Признајте барем. :)

  Статистики за тоа колку се зачлениле, колку мислења се пишале. Што сме ние, завод за статистика?
  И тоа интервјуата со некои членови кои важат за скроз забегани, лошо е жими се.

  Другото мене ми се допадна, како е направен дизајнот и се тоа.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: