Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.9)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Конечно дојде време за весникот Црнобело9

По два месеци работа, измени во тимот и измени во дизајнот, редно е да прочитате нешто интересно кое ќе не олабави сите од сите форумски препукнувања. @Lena е членот кој го напушта тимот поради своите обврски, а @Luckky и @JaMi се оние кои паузираат од работата на весникот. Новите членови кои се дел од ЦБ тимот се @Marcello и @--Анхис-- . Одлични, забавни и дружољубливи членови но и колеги.

Читајте, коментирајте и уживајте!
Црнобело9 (flower)
 

Прикачувања

  • Crnobelo9.pdf
    1.1 MB · Прегледи: 90

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Супер е овој број дури може да се рече дека е најдобар до сега. Добро смислено и добар дизајн барем за мене
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Напишете кои се тие нови членови или ги рачунате тие 10 нови јузера што мене ми ги припишавте а по се изгледа вие ги отворивте за да има некој на форумов!??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Содржински не коментирам затоа што одмна се изјаснив колку ми е досадно да читам нешто што сум читал.
Текстот конечно не е текст во слика
smiley-excited001.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Насловната страна е поинаква од досегашните и затоа е убва и интересна но самиот весник на кој преовладува црна боја за основа,црвени и бели букви, мене лично ми беше напор за читање, така да ништо од содржината не прочитав асално.
Изборот за топ 5 во сите категории не е реален или по навика си ги вртите едни те исти.
Летувања,филмови и колумни....зарем некој прочита!??
Како за крај или како јагодка на шлагот Коста хехе....немам коментар......(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Искоментирајте нешто за весникот да ни дадете мотивација за понатаму:D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако сме љубители на морето и топлото време на одмор да одиме во Крушево. Баш сакав да го видам тоа Крушевско Море.
Белград за летен одмор? Кој ли го пишуваше овој дел од весникот.

Топ 5 листата е лошо направена, не знам ни кои се тие членови, ова треба да се тргне, лошо е.

Интервју не знам со кого сте правеле, прв пат слушам за членовите.

Статистиките не знам од каде ги извадил тој што ги правел ама ќе го биде за политичар, дека лаже многу.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Se izvinuvam odnapred za latinicata no moram da napisam edno golemo BRAVO na Makedonec za negovata istrajnost vo realizacijata na vesnikot iako negativnite kritiki letaat na site strani.Sekoja ti chest drugar,ti si belata tochka vo Crnoto. :) Samo napred!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Se izvinuvam odnapred za latinicata no moram da napisam edno golemo BRAVO na Makedonec za negovata istrajnost vo realizacijata na vesnikot iako negativnite kritiki letaat na site strani.Sekoja ti chest drugar,ti si belata tochka vo Crnoto. :) Samo napred!
Па сигурно дека ќе има критики кога е лошо направено. Признајте барем. :)

Статистики за тоа колку се зачлениле, колку мислења се пишале. Што сме ние, завод за статистика?
И тоа интервјуата со некои членови кои важат за скроз забегани, лошо е жими се.

Другото мене ми се допадна, како е направен дизајнот и се тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec