1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 23 септември 2016.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,870
  Допаѓања:
  932
  Немам никаква идеја за тоа каков би бил дизјанот за тој весник.

  Немам идеја бидејќи не знам со што би се пополнил тој е-весник со текстови, бидејќи нема некоја активност на форумов.

  Што, да пишуваме за чудната љубовна врска на @Mystic и @Iris* - кои со години споделуваат на форумот колку се далеку а толку блиску, колку се љубат и просторот и времето им се товар? Ќе треба да ги поврзам со Блејк и неговата идеја дека љубовта не смее да се зборува на друг... Тоа ќе испадне психолошка анализа на чудни млади луѓе :)
  Да дозволиме секој член да избере по некој член од форумов и на база на пишуваните дискусии тука, да направат сите интересни анализи? Но да, да бидат добри анализи... иако не знам со која цел пак тоа би се нафатил некој да го прави....
  Да направиме крстозбор? :D
  Да пишувам јас за Телема или @Outrider за неговите секти низ Балканот, историски осврт? :)
  Да има дел за музика...

  Не знам навистина што би имало во тој весник а да е минимум 30 страници - за да има смисла да се нарекува весник а не памфлетче :)

  Мене ми требаше година дена да го осмислам блогот, така да... можеби во иднина...

  П.С. Благодарам за довербата, но сега не е моментот :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Нема потреба од весник, сосема доволно би било темите да заживеат :)
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: