Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13) | Црнобело Форум

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13)

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Немам никаква идеја за тоа каков би бил дизјанот за тој весник.

Немам идеја бидејќи не знам со што би се пополнил тој е-весник со текстови, бидејќи нема некоја активност на форумов.

Што, да пишуваме за чудната љубовна врска на @Mystic и @Iris* - кои со години споделуваат на форумот колку се далеку а толку блиску, колку се љубат и просторот и времето им се товар? Ќе треба да ги поврзам со Блејк и неговата идеја дека љубовта не смее да се зборува на друг... Тоа ќе испадне психолошка анализа на чудни млади луѓе :)
Да дозволиме секој член да избере по некој член од форумов и на база на пишуваните дискусии тука, да направат сите интересни анализи? Но да, да бидат добри анализи... иако не знам со која цел пак тоа би се нафатил некој да го прави....
Да направиме крстозбор? :D
Да пишувам јас за Телема или @Outrider за неговите секти низ Балканот, историски осврт? :)
Да има дел за музика...

Не знам навистина што би имало во тој весник а да е минимум 30 страници - за да има смисла да се нарекува весник а не памфлетче :)

Мене ми требаше година дена да го осмислам блогот, така да... можеби во иднина...

П.С. Благодарам за довербата, но сега не е моментот :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,266
5,782
1,683
Disco
Нема потреба од весник, сосема доволно би било темите да заживеат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@