1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 23 септември 2016.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Весникот Црнобело со последниот број ги задоволи сите барања на читателите и поради тоа доби само пофалби. Поради летните одмори и намалениот интерес на читателите кон весникот имаше неколку месечна пауза од издавањето на весникот, но повторно сме тука да го привлечеме и задржиме вашето внимание.

  Во овој број ќе прочитате интервју со член кој по две години пауза повторно се врати на форумов, како и ќе прочитате многу интересни нешта од областа на спортот, кулинарството, колумните и уште многу други занимливости.

  Но на жалост сепак имаме и едно поинакво известување. Тоа е дека ова е последниот број на весникот. Донесовме таква одлука поради намалениот интерес за соработка од страна на членовите на Црнобело форумот, како и поради презафатеноста на членовите од ЦБ тимот.

  Сепак се надеваме дека во иднина повторно ќе се пројави интерес и повторно ќе го создаваме форумскиот весник.

  За овој број, се надеваме повторно на пофалби и задоволни читатели!
  Црнобело 13(flower)
   

  Прикачени податотеки:

  • Crnobelo13.pdf
   Големина на датотека:
   1.1 MB
   Прегледи:
   56
  На JaMi, alba, Ѕид на плачот и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Искрено ќе ми значеше ако го пишете вашето мислење за ова издание:|
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Мене ми се допадна, Македонец. Те молам само немој да бидеш тажен и да тагуваш. (worried)
  Се е во ред, би било уште поубаво форумов малце да беше пожив, како шо било некогаш... Али јебига.
  Почина весникот :nah
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Е момак ја ке ти пишу брат. Преокупиран сам сс обврске и не можу да стигну да дојду до форум. Весниче ви е магија. Свиѓа ми се, интересно беше за читање. Чита га подугачко време али натенане и сс мерак. Ја како што знаеш извини се у СДК/СДП што можда некои работе изгледав неповржано и зашто е тој такој (да не се повторују).
  Жал ми е што ке се прекине, али не можете и ви да молите некога да ви одговори на 1-2 кратки прашања сс кратки одговори. Респект и поштовање за тој што сте се и до сг трудиле.
   
  На JaMi, alba, escape и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Супер е,најмногу ми се допадна интервјуто со Хакаши(од увек го читам така:zelen).
  Среќа што разбирам кумановски па го читав без проблеем.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Дали јас тоа видов рецепт за ајвар у форумски весник? :D:D:D Џисас Крајст!
  Дечки, да не мудрувам ама мислам дека сте го утнале целиот концепт. Ова малку ми личи на некоја бизарна комбинација од Наш Свет и Рецептите на баба Стојанка. Замислата е супер, еднаш чинам и ја пофалив, ама ако веќе е форумски весник нека биде тоа. Ете интервјуто е ок, иако мислам дека е предолго, извадете ги најинтересните одговори на некои теми низ форумов, некоја интересна анкета на форумџиите, реплика која го одбележала месецот итн итн.
  Пронајди ја разликата?? Озбилно? :x
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Игрите во весникот беа пофалени. Посебно онаа со пронаоѓање зборови во измешани букви. Во секој случај благодариме на совет, ќе имаме во предвид за во иднина.
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Никогаш нема да се заборави на тоа како ме изиграа, и ми правеа интервју и слично, и после ме заменија со некоја биполарна личност која што имаше само дупли јузери на форумов. Крајно сум разочаран ми остави длабоки траги и болка во мојата душа и нема никогаш да заборавам. И да бидам искрен целта на овој анксиозно депримирачки пост е тоа дека оттогаш ми спласна сета желба да го читам. :(
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  И онака веќе нема да се издава:DD
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Е ова ме полазија морници и се возбудив!
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: