1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Флаширана, негазирана вода или вода од чешма?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од SomeoneSpecial, 15 август 2013.

?

Флаширана Вода VS Вода од Чешма

 1. Флаширана Вода

  46.4%
 2. Вода од Чешма

  53.6%
 1. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  истоо :biggrin
   
 2. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Овоа ме потсети на една заебанција едно другарче шо ми ја кажа, кога ојдел да си купе вода. Речел и на продавачката:
  -Дај ми една Ладна вода, ама да не е од фрижидеро.
  - Е како така дечко, има една од фрижидеро ама не е ладна.
  -Абе Ладна у шише, такво пластично маленко!
  -ладна има Роса, Јана, за друга не знам.
  -Л-А-Д-Н-А, да не е од фрижидерот. Да не е Роса, да не е Јана, туку да е Ладна. обична флаширана вода е.
  -Дечко, ја не знам зашо ми збореш ти..

  И така не можеле да се разберат пола саат :patos

  Иначе, мене флашираната вода некако не ми е баш најслатка. Од чешма, ама имам ја тука блиску една ногу фина чешмичка, ептен си живееме, она ми пушта вода стриктно од бунар, бар така имам слушнато, а и водата е баш ладна и чиста и слатка. И поштувам највеќе планинска водичка.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802

  хахахах :patos .. иии Доброо е (y)
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Водата од чешма кај мене има некој чуден вкус и мирис а и не е чиста,затоа почесто пијам флаширана,некогаш ќе се напијам од чешма и одма се осеќа огромна разлика меѓу флашираната и од чешма.Иначе не ми е битно каква е флашираната која ќе ми дојде на рака ја купувам.
   
 5. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Пием вода од чешма стрикно и од кладенец кд идем у село. Флаширана вода само кд идем на одмор, путување и слично да ми се најде уз пут. :)
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,729
  Допаѓања:
  759
  Флаширана нормално ,а и за дома од повеќе литри , вода од чешма само во некое планинско село !!
   
 7. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Вода од чешма, барем во Македонија. Ако сум надвор, би купил ако нема чешма или нешто слично за пиење вода во близина. При патување или во странска држава, секако во шише.
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Купуваме балон од 10л. вода.
  Не можам да пијам чешмовача.Одвратна,полна со бигор.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: