Флаширана, негазирана вода или вода од чешма? | Црнобело Форум

Флаширана, негазирана вода или вода од чешма?

Флаширана Вода VS Вода од Чешма


  • Вкупно гласале
    28

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Овоа ме потсети на една заебанција едно другарче шо ми ја кажа, кога ојдел да си купе вода. Речел и на продавачката:
-Дај ми една Ладна вода, ама да не е од фрижидеро.
- Е како така дечко, има една од фрижидеро ама не е ладна.
-Абе Ладна у шише, такво пластично маленко!
-ладна има Роса, Јана, за друга не знам.
-Л-А-Д-Н-А, да не е од фрижидерот. Да не е Роса, да не е Јана, туку да е Ладна. обична флаширана вода е.
-Дечко, ја не знам зашо ми збореш ти..

И така не можеле да се разберат пола саат :rofl

Иначе, мене флашираната вода некако не ми е баш најслатка. Од чешма, ама имам ја тука блиску една ногу фина чешмичка, ептен си живееме, она ми пушта вода стриктно од бунар, бар така имам слушнато, а и водата е баш ладна и чиста и слатка. И поштувам највеќе планинска водичка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Овоа ме потсети на една заебанција едно другарче шо ми ја кажа, кога ојдел да си купе вода. Речел и на продавачката:
-Дај ми една Ладна вода, ама да не е од фрижидеро.
- Е како така дечко, има една од фрижидеро ама не е ладна.
-Абе Ладна у шише, такво пластично маленко!
-ладна има Роса, Јана, за друга не знам.
-Л-А-Д-Н-А, да не е од фрижидерот. Да не е Роса, да не е Јана, туку да е Ладна. обична флаширана вода е.
-Дечко, ја не знам зашо ми збореш ти..

И така не можеле да се разберат пола саат :rofl

Иначе, мене флашираната вода некако не ми е баш најслатка. Од чешма, ама имам ја тука блиску една ногу фина чешмичка, ептен си живееме, она ми пушта вода стриктно од бунар, бар така имам слушнато, а и водата е баш ладна и чиста и слатка. И поштувам највеќе планинска водичка.


хахахах :rofl .. иии Доброо е (y)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Водата од чешма кај мене има некој чуден вкус и мирис а и не е чиста,затоа почесто пијам флаширана,некогаш ќе се напијам од чешма и одма се осеќа огромна разлика меѓу флашираната и од чешма.Иначе не ми е битно каква е флашираната која ќе ми дојде на рака ја купувам.
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
33
Пием вода од чешма стрикно и од кладенец кд идем у село. Флаширана вода само кд идем на одмор, путување и слично да ми се најде уз пут. :)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Флаширана нормално ,а и за дома од повеќе литри , вода од чешма само во некое планинско село !!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Вода од чешма, барем во Македонија. Ако сум надвор, би купил ако нема чешма или нешто слично за пиење вода во близина. При патување или во странска држава, секако во шише.