1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски предизвик 2016

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Хоуп*, 29 февруари 2016.

?

Ќе гo испoлнaм следниoт предизвик:

 1. S - 50

 2. M - 100

 3. L - 200

 4. XL - 300

 5. XXL - 365

Резултатите се видливи откако ќе гласате.
 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  9. Sleuth (1972) 8/10
  10. High Noon (1952) 9/10
  11. The Hunt (2012) 10/10
  12. The Seventh Seal (1957) 8/10
  13. Bicycle Thieves (1948) 9/10
  14. The Gift (2015) 6/10
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,729
  Допаѓања:
  759
  Бетмен против Супермен :)
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  15. Detachment (2011) 7/10
  16. Guilty/Talvar (2015) 9/10
  17. The Gambler (2014) 6/10
  18. The Night of the Hunter (1955) 9/10
  19. Psycho (1960) 8/10
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  4. Regression 7.5/10
  5. Minions 8.5/10
   
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  20. Angel Heart (1987) 8/10
  21. Paranoia (2013) 1/10
  22. The Prestige (2006) 8/10
  23. The Best Years of Our Lives (1946) 9/10
  24. Take Shelter (2011) 7.5/10
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  6. Sleeping with other people 7/10
  7. Ride Along 2 7,5/10
  8. Pixels 7/10
   
  #16 MissChievous, 25 април 2016
  Последна промена: 29 април 2016
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Овојпат само 50 ќе изберам пошто слабо годинава ми тргна.
  1. The Room (2015) 9/10
  2. Pariah (2011) 7/10
  3. Deadpool (2016) 9.5/10 (маааалку поразлично очекував)
  4. Mission Impossible: Rogue Nation (2015) 7.5/10
  5. Team America: World Police (2004) 10/10 (умрев)
  6. Kingsman: The Secret Service (2014) 8/10
  7. The Princess Bride (1987) 10/10
  8. Inside Out (2015) 7.5/10
  9. The Witch (2016) 8/10
  10. The Boy (2016) 7.5/10
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  1. The Legend of 1900 (1998) 5/5
  2. Seven years in Tibet (1997) 3.5/5
  3. Agora (2009) 4/5
  4. A guy thing (2003) 3.5/5
  5. The Physician (2013) 4/5
  6. Three comrades (1938) 5/5
  7. Deadpool (2016) 4.5/5
  8. 6 years (2015) 3.5/5
  9. Star Wars VII (2015) 4/5

  Скромно за овие два ипол месеца.
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  9. Deadpool 10/10
  10. Mojave 8,5/10
   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  11. Daddy's home 6,5/10
  12. The Intern 7/10
  13. Burnt 8/10
   

Сподели: