1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук пријатели

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Legioner, 7 јули 2012.

 1. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  иам 2 пријателчиНа од форумоф ла ла ла :p
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Имам 100 пријатели на Facebook и стално правам чиски, дури и со тие што ги имам не пишувам со сите. Не аднувам непознати бидејќи го користам профилот за контакт со пријатели/школски/професори. Така да одговорот би бил фејсбук пријателчињата во глобала се тие што ги знам.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  не аднувам непознати или ќе ги прифатам и ако почнат да пишуваат безвеза пораки одма се блокирани... другите пријатели ги знам ама би избришала и пола од нив некој убав сончев ден кога ќе имам време да се замарам со тоа :)
   
 4. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Некој што не го познавам би го прифатила само ако е фан на Челси. Такви имам едно 20-30 на фб. И од форум неколку со кои штo, искрено, муабет не сум направила (освен мажот нормално, Најти, и Мајорот чат-пат). Друго ми се роднини; другар(к)и; од средно по некој; колеги од факс; професори и отприлика то.
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Многу ја тупам кога се работи за фејбук :)

  [​IMG]

  се сум средил под конец еј :)
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  се имам запознато и излегле многу пријателства но кои не траеле многу долго зошто не сме се зближиле нешто многу
  поточно сум наидол на погрешни луѓе
   

Сподели: