Фејсбук пријатели

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Имам 100 пријатели на Facebook и стално правам чиски, дури и со тие што ги имам не пишувам со сите. Не аднувам непознати бидејќи го користам профилот за контакт со пријатели/школски/професори. Така да одговорот би бил фејсбук пријателчињата во глобала се тие што ги знам.
 
  • Like
Реакции: Legioner

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
не аднувам непознати или ќе ги прифатам и ако почнат да пишуваат безвеза пораки одма се блокирани... другите пријатели ги знам ама би избришала и пола од нив некој убав сончев ден кога ќе имам време да се замарам со тоа :)
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Некој што не го познавам би го прифатила само ако е фан на Челси. Такви имам едно 20-30 на фб. И од форум неколку со кои штo, искрено, муабет не сум направила (освен мажот нормално, Најти, и Мајорот чат-пат). Друго ми се роднини; другар(к)и; од средно по некој; колеги од факс; професори и отприлика то.
 
  • Like
Реакции: Ночной охотник

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Многу ја тупам кога се работи за фејбук :)се сум средил под конец еј :)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
се имам запознато и излегле многу пријателства но кои не траеле многу долго зошто не сме се зближиле нешто многу
поточно сум наидол на погрешни луѓе