Фејсбук пријатели

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Вакви т.н. фејсбук пријателчиЊа немам од проста причина што луѓе што не ги знам ниту ги додавам, ниту ги прифаќам. Пријатели имам 150-160, значи луѓе со кои имам барем еден основен муабет. Деновиве треба чистка и од тие да направам. На чат скоро и да не се уклучувам, статуси скоро и да не пишувам, имам еден албум со слики само. Фејсбукот го користам само и САМО за некоја информација за факултет што ми треба. Ширење на познанства и муабети преферирам во живо.
А да... Јас пред да се фатам со дечко ми не си лајкнував слики со него на фејсбук, не се боцкавме, се беше во 4 очи или преку телефон, евентуално мсн. Епа горда сум.
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
тоа ти е феномен на денешницава ги аднуваш од прв пат не знаеш ништо за нов сем можеби оние општи информации, и почува виртуелната држба, а во некои случаи ако им тргне муабетот прераснува и во врска кај младиве, мислам дека полека се губи она традиционално дружење а се поголем замаф зема интернет комуникацијата и дружбата.
традиционално нема,одамна не се способни во живо да направат напор да се запознаат,неспособни да не ги наречам уште полошо.инаку имам искуство со свашта скоро на фб,и не гледам разлика мегу реалноста и фб.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Темава некако детска ми е. Непознато другарче бе? >.< Во 4то одделение испраќав писма до непознати другарчиња ама ај нема веза.
Јас на фејсбук не пишувам на секого, само на некој што ми изгледа нормално..само со некој таков би се запознала. А инаку од форуми и сајтови што сум се запознала со некои лица, ден денес комуницирам и ако сме од различни градови одам на неколку дена кај нив и ми доаѓаат..:)
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Редовно си правам генералка на фејсбук, немаат пристап сите и приватноста ми е заштитена. Секогаш гледам да имам околу 150 пријатели и сите ми се блиски пријатели и роднини, значи луѓе со кои контактирам и во живо :)
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
порано кога имав до 200 пријатели поинтерено беше многу коментирања,многу разговори и многу (talk) сега имам 821 нормално многу пријателки не ми се познати имам 8 од чешка 4 полска 3 од јамајка но битно е да се шири пријателство планирам да имам 5000 пријатели да ја исполнам квотата :rofl
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
порано кога имав до 200 пријатели поинтерено беше многу коментирања,многу разговори и многу (talk) сега имам 821 нормално многу пријателки не ми се познати имам 8 од чешка 4 полска 3 од јамајка но битно е да се шири пријателство планирам да имам 5000 пријатели да ја исполнам квотата :rofl
5005 е максимум :wavespin
 
  • Like
Реакции: Marchisio

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
традиционално нема,одамна не се способни во живо да направат напор да се запознаат,неспособни да не ги наречам уште полошо.инаку имам искуство со свашта скоро на фб,и не гледам разлика мегу реалноста и фб.
шо знам може сум од старата гарда па повеќе преферирам познанства во живо, а младиве главниот извор им е фасјбуков
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Слабо сум активен на Фејсбук последниов период. Го користам само за читање вести од некои фан страни и за контактирање со другари и колеги, но преку ПП. На чет не памтам кога последен пат сум се уклучил.
 
  • Like
Реакции: Legioner

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
шо знам може сум од старата гарда па повеќе преферирам познанства во живо, а младиве главниот извор им е фасјбуков
јас сум од гардата во транзиција ;) хахаа.ја кажав во живо веке 10 години незнаат да се запознаваат
 
  • Like
Реакции: Legioner