1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук пријатели

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Legioner, 7 јули 2012.

 1. Teddy Picker

  Teddy Picker Староседелец

  Зачленет на:
  15 јуни 2012
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  162
   
  На Mardy Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Вакви т.н. фејсбук пријателчиЊа немам од проста причина што луѓе што не ги знам ниту ги додавам, ниту ги прифаќам. Пријатели имам 150-160, значи луѓе со кои имам барем еден основен муабет. Деновиве треба чистка и од тие да направам. На чат скоро и да не се уклучувам, статуси скоро и да не пишувам, имам еден албум со слики само. Фејсбукот го користам само и САМО за некоја информација за факултет што ми треба. Ширење на познанства и муабети преферирам во живо.
  А да... Јас пред да се фатам со дечко ми не си лајкнував слики со него на фејсбук, не се боцкавме, се беше во 4 очи или преку телефон, евентуално мсн. Епа горда сум.
   
 3. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  традиционално нема,одамна не се способни во живо да направат напор да се запознаат,неспособни да не ги наречам уште полошо.инаку имам искуство со свашта скоро на фб,и не гледам разлика мегу реалноста и фб.
   
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Темава некако детска ми е. Непознато другарче бе? >.< Во 4то одделение испраќав писма до непознати другарчиња ама ај нема веза.
  Јас на фејсбук не пишувам на секого, само на некој што ми изгледа нормално..само со некој таков би се запознала. А инаку од форуми и сајтови што сум се запознала со некои лица, ден денес комуницирам и ако сме од различни градови одам на неколку дена кај нив и ми доаѓаат..:)
   
 5. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Редовно си правам генералка на фејсбук, немаат пристап сите и приватноста ми е заштитена. Секогаш гледам да имам околу 150 пријатели и сите ми се блиски пријатели и роднини, значи луѓе со кои контактирам и во живо :)
   
  На WomanInRed, Legioner и Marchisio им се допаѓа ова.
 6. Marchisio

  Marchisio Староседелец

  Зачленет на:
  4 јуни 2012
  Мислења:
  551
  Допаѓања:
  902
  порано кога имав до 200 пријатели поинтерено беше многу коментирања,многу разговори и многу (talk) сега имам 821 нормално многу пријателки не ми се познати имам 8 од чешка 4 полска 3 од јамајка но битно е да се шири пријателство планирам да имам 5000 пријатели да ја исполнам квотата :rofl
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  5005 е максимум :wavespin
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  шо знам може сум од старата гарда па повеќе преферирам познанства во живо, а младиве главниот извор им е фасјбуков
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Слабо сум активен на Фејсбук последниов период. Го користам само за читање вести од некои фан страни и за контактирање со другари и колеги, но преку ПП. На чет не памтам кога последен пат сум се уклучил.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  јас сум од гардата во транзиција ;) хахаа.ја кажав во живо веке 10 години незнаат да се запознаваат
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: