1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук пријатели

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Legioner, 7 јули 2012.

1. Teddy Picker

Teddy Picker Староседелец

Зачленет на:
    15 јуни 2012
    Мислења:
    155
    Допаѓања:
    162

На Mardy Bum му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Farfalla

Farfalla Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    455
    Допаѓања:
    1,012
    Вакви т.н. фејсбук пријателчиЊа немам од проста причина што луѓе што не ги знам ниту ги додавам, ниту ги прифаќам. Пријатели имам 150-160, значи луѓе со кои имам барем еден основен муабет. Деновиве треба чистка и од тие да направам. На чат скоро и да не се уклучувам, статуси скоро и да не пишувам, имам еден албум со слики само. Фејсбукот го користам само и САМО за некоја информација за факултет што ми треба. Ширење на познанства и муабети преферирам во живо.
    А да... Јас пред да се фатам со дечко ми не си лајкнував слики со него на фејсбук, не се боцкавме, се беше во 4 очи или преку телефон, евентуално мсн. Епа горда сум.

3. TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    традиционално нема,одамна не се способни во живо да направат напор да се запознаат,неспособни да не ги наречам уште полошо.инаку имам искуство со свашта скоро на фб,и не гледам разлика мегу реалноста и фб.

4. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Темава некако детска ми е. Непознато другарче бе? >.< Во 4то одделение испраќав писма до непознати другарчиња ама ај нема веза.
    Јас на фејсбук не пишувам на секого, само на некој што ми изгледа нормално..само со некој таков би се запознала. А инаку од форуми и сајтови што сум се запознала со некои лица, ден денес комуницирам и ако сме од различни градови одам на неколку дена кај нив и ми доаѓаат..:)

5. Wild.One

Wild.One Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2012
    Мислења:
    197
    Допаѓања:
    147
    Редовно си правам генералка на фејсбук, немаат пристап сите и приватноста ми е заштитена. Секогаш гледам да имам околу 150 пријатели и сите ми се блиски пријатели и роднини, значи луѓе со кои контактирам и во живо :)

На WomanInRed, Legioner и Marchisio им се допаѓа ова.
  6. Marchisio

Marchisio Староседелец

Зачленет на:
    4 јуни 2012
    Мислења:
    551
    Допаѓања:
    902
    порано кога имав до 200 пријатели поинтерено беше многу коментирања,многу разговори и многу (talk) сега имам 821 нормално многу пријателки не ми се познати имам 8 од чешка 4 полска 3 од јамајка но битно е да се шири пријателство планирам да имам 5000 пријатели да ја исполнам квотата :rofl

На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snow

Snow Староседелец

Зачленет на:
    29 април 2012
    Мислења:
    677
    Допаѓања:
    440
    5005 е максимум :wavespin

На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Legioner

Legioner Истакнат Член

Зачленет на:
    18 април 2012
    Мислења:
    999
    Допаѓања:
    606
    шо знам може сум од старата гарда па повеќе преферирам познанства во живо, а младиве главниот извор им е фасјбуков

На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Мортидо

Мортидо Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,054
    Допаѓања:
    1,576
    Слабо сум активен на Фејсбук последниов период. Го користам само за читање вести од некои фан страни и за контактирање со другари и колеги, но преку ПП. На чет не памтам кога последен пат сум се уклучил.

На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TIGERWOMAN31SK

TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

Зачленет на:
    3 јули 2012
    Мислења:
    822
    Допаѓања:
    699
    јас сум од гардата во транзиција ;) хахаа.ја кажав во живо веке 10 години незнаат да се запознаваат

На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: