Фан клуб: Манчестер Јунајтед

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Јунајтед е птица феникс. Исто како што се издигнала од најголемата трагедија што може да му се случи на некој тим, (авионска несреќа и смрт на голем дел од играчите) до освојување на премиер лигата 19 пати. Така и ќе ја преброди утнатата сезона во која искрено и 2ро место не заслужуваше.Се надевам дека имате во предвид тоа што цела сезона Јунајтед игра без својот капитен Видиќ. Ферги малку ја утна, ама ајде сега со новите засилувања очекуваме 20тиот трофеј да биде во рацете на Манчестер Јунајтед.
 

Goce_Nik

Полноправен Член
26 јуни 2012
44
21
8
Skopje
Manchester United (:gjavol Red Devils:gjavol ) бил и ќе остане најголем и најпознат бренд сакале вие или не! Имајте убав ден (smoke)
 
  • Like
Reactions: parvati