Фан Клуб: Милан

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
3:0 за Баерн, 2:0 Реал со Тотенхем, Милан и Тотенхем за трето место, Реал и Баерн за прво утре ваљда.
Утакмицава со Баерн, жал дури за мене ми падна што навивам за Милан, еднаш не го поминаа центарот, среќа што само три примија. Тоа е тоа, ќе се радувам на победи над Удинезе сезонава.
А во меѓувреме Шарави го даде вториот гол за Монако, после изиграни три утакмици по десетина минути...

А за купов врска немам како се бира кој ќе учествува, на Милан знам дека Ауди им се спонзори па редовно си учествуваат, другите не знам како. Лани Баерн беше победник, па сега е домаќин..
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Alessio Romagnoli од Рома, нов играч на Милан, а во меѓувреме некаде по социјалните мрежи...
11880378_623135041122382_221374340017542452_n.jpg
Дали е тоа новиот Балотели во тимот на Милан (facepalm):rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
То ти се дешава традиционално пред почеток на сезона и играат три екипи по едно полувреме. Беа Милан, Јувентус и Интер, Јувентус се откажа и на нивно место е Сасуоло. Милан го победи Интер со 2-1 и Сасуоло после пенали, а Интер и со двете екипи пораз....Чорба.
Тоа на кратко. И лани Милан беше победник и мислам дека после ова ти се залета дека демек којзнае колку добри ќе бидат па почна да навиваш за нив.
Или не?
Ај па и ти во Чет муабети ќе пишувам ее. :)
Иначе не почнав да навивам за Милан после тоа кога победил, туку дека јас немам некој тим што баш онака ќе си речам ќе навивам за него и готово за никој друг и затоа го одбрав Милан, а и нели за муабет некогаш, иначе тоа купови и слично не знам ништо ни кога има ни кога играат ни кои. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не се секирај, јас сум од оние што преку ноќ менуваат клубови, ништо чудно на крај да навивам за некои непознати.
Ти за Јуве беше така? :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ај па и ти во Чет муабети ќе пишувам ее. :)
Иначе не почнав да навивам за Милан после тоа кога победил, туку дека јас немам некој тим што баш онака ќе си речам ќе навивам за него и готово за никој друг и затоа го одбрав Милан, а и нели за муабет некогаш, иначе тоа купови и слично не знам ништо ни кога има ни кога играат ни кои. :)
Е па навивај си и сега за Милан не биди наивен да те премислат да се префрлиш на друга страна па да се каеш после.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Е па навивај си и сега за Милан не биди наивен да те премислат да се префрлиш на друга страна па да се каеш после.
Се знае моето навивање, додека победува тимот за него сум, ако почне да губи не сум. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono and Хоуп*