Уметност од хартија (Papercut)

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
На една фан страна налетав на интересни креации од хартија.
Мислам дека не е којзнае колку тешко да се направи, треба само хартија, скалпел и инспирација.

380592_433830799984592_1033071783_n.jpg


556380_437937079573964_1185695037_n.jpg


многу добро би излегло рибиве да се направат така што позади хартијата да се пушти сијаличка, ем столна ламба, ем добар ефект би имало.
534495_438527449514927_624508157_n.jpg


532527_438935159474156_371095301_n.jpg


527781_421658637868475_1025030402_n.jpg


601666_422155981152074_139353082_n.jpg


252217_423762314324774_1974374001_n.jpg


428442_426970440670628_773895745_n.jpg


208982_427563163944689_368840940_n.jpg


479713_427925510575121_91501400_n.jpg


283631_429092670458405_405373894_n.jpg


484548_431244536909885_1211122893_n.jpg
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,419
1,153
хартија , скалпел и инспирација
ама богами треба и огромно трпение
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati