Убиен матурант во Ѓорче Петров

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Овие студентиве или само ти ги гледаш или само јас не ги гледам. Кои црни студенти си бараат права со протести и што добиле ако протестирале?
Не паметам кога последен пат пуштиле глас студентите,а има од нив способни е без страв кои сакат да излезат и да преговараат,но ова ми поентата МАЛКУМИНА СЕ,треба да се обединат,постојат синдикати,едноставно треба да се разбудиме а не само дремеме на овие мреживе и да гунџаме.Потребен е лидер.ете нека биде Алба.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не ми е јасно,зошто само овде протестирате,ајде излезете,групирајте се ,фрлајте јајца на зградата на владата,пцујте,крчите,објасните зашто не сте задоволни,барајте си ги правата,буните се против Албанците,што не го бојкотиравте гласањата,одите во Сарај и таму демолирајте а не Ѓ.петров.

Рајата имала намера да тргне на владата ама биле спречени од 1000+ припадници на специјалците кои пристигнале со оклопни транспортери, бади армор, штитови, шок бомби, солзавец, димни бомби и пендреци.

Се шпекулира дека ножот бил во сопственост на убиениот Ангел. Јас никаде не прочитав официјално дека е потврдена оваа шпекулација.Можеби така кажале по нашиве медиуми, но се сомневам дека тие тоа би го пласирале на јавноста.Сепак мислам дека информацијата е од типот рекла казала.

Јас не би носел нож со мене и во случај да бркам крадец на мој велосипед.

Сеедно чив е ножот,сеедно кој од која националност припаѓа, убиство е убиство,загубата е огромна.Тоа што убиецот е албанец само ги разгорува меѓуетничките страсти.Не дека ние сме нешто посаглам, но сепак знаеме дека тие имаат подив менталитет од нашиот каурски завидлив и несложен.Такви сме, мора да признаеме,самите се јадеме. А албанците само ја користат неспособноста на оваа држава во многу правци.
Жално е што скоро секоја година вакво сценарио ни се случува.

Ножот се уште не бил најден, мистериозно исчезнал, а муабетот за ножот е сомнителен, бркањето на крадец фател на дело е инстинктивна реакција повеќе, ако убиениот влегол во куќа да зема нож, убиецот веќе би избегал далеку...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Тоа е катастрофа за младите ако мислиш само така преку овие мрежи да искажуваш револт.Тоа се вика кукавичлук,буцкај сокриена овде,а друг да гине.Ако не превземете заедно сите нешто против маните што ги има државава,заедно и со нас постарите,ништо не ма да не бидне.Но добро е што има се уште умни и рзбрани млади ,студенти,што знаат како треба да го пуштат својот глас,како да се здружат и да си барат правата,само им треба подршка од кукавици како вас да излезат позади нив на протести,да бараат мирно разговори со владата,ДА НЕ СЕ СЕДИ ТУКУ ДА СЕ ДЕЛУВА,МАЛТЕНЕ И ДА СЕ ДОСАДУВА ПО МЕДИУМИ .
Кукавичлук е да слушаш наредба за да тепаш деца, значи кај нас треба да се гине за да се одбрани ставот браво, браво, да излезат на протести за да бидат претепани како минати
Не паметам кога последен пат пуштиле глас студентите,а има од нив способни е без страв кои сакат да излезат и да преговараат,но ова ми поентата МАЛКУМИНА СЕ,треба да се обединат,постојат синдикати,едноставно треба да се разбудиме а не само дремеме на овие мреживе и да гунџаме.Потребен е лидер.ете нека биде Алба.
Кукавичлук е да слушаш наредби за да тепаш деца, јас да сум лидер ке треба да ги жалат после мајките како тебе ;)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Кукавичлук е да слушаш наредба за да тепаш деца, значи кај нас треба да се гине за да се одбрани ставот браво, браво, да излезат на протести за да бидат претепани како минати

Кукавичлук е да слушаш наредби за да тепаш деца, јас да сум лидер ке треба да ги жалат после мајките како тебе ;)
Мајките како мене се постабилни,пореални,посталожени,ненавредливи,а за тебе незнам.Прво тие не беа деца,беа разјарени демонстранти што кршеа и правеа немири таму каде што не треба.Нечија кола,излог,не треба да се средство за истурање бес и револт,затоа требаше да одат директно во селото каде што живеел тој крадец.Да се каменува полиција и да се вреѓа,да се иживљаваат како да се на стадион ,кој друг начин познаваш да се смири таа толпа?Кажи како?Лидерот треба да ги води луѓето,со разум,мир и јаки аргументи,да биде добар говорник да ги изјасни барањата на студентите,недостатоците,а не да тепа мајки како што те разбрав.Остави ја силата,потребен ни разум и културно комуницирање.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Мајките како мене се постабилни,пореални,посталожени,ненавредливи,а за тебе незнам.Прво тие не беа деца,беа разјарени демонстранти што кршеа и правеа немири таму каде што не треба.Нечија кола,излог,не треба да се средство за истурање бес и револт,затоа требаше да одат директно во селото каде што живеел тој крадец.Да се каменува полиција и да се вреѓа,да се иживљаваат како да се на стадион ,кој друг начин познаваш да се смири таа толпа?Кажи како?Лидерот треба да ги води луѓето,со разум,мир и јаки аргументи,да биде добар говорник да ги изјасни барањата на студентите,недостатоците,а не да тепа мајки како што те разбрав.Остави ја силата,потребен ни разум и културно комуницирање.
Мајките како се тебе само полицајци раѓаат и гледаат Сител нека се живи и здрави таман си е...
 
Последна промена:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
По мала консултација како и време малку да си ги разладиме вжештените глави, темава е повторно отворена за дискусија.
Напомена: Секое следно одење апла вон контекст, како и прикажување на лични навреди ќе се казнува.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Истрагата е завршена, оружјето не го нашле, тие не ни барале да барале ќе го нашле. Сега за ќе излезе дека убиството било во самоодбрана и ќе си одлежи 1 година, а можеби и помалце и ќе си излезе, наместо да скапе во затвор.

http://plusinfo.mk/vest/1638/zavrshi-istragata-za-ubistvoto-na-angel-petkovski