УЕФА Лига на шампиони

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Оваа година интересна ќе биде. Ќе го гледаме Јувентус, Сити, Наполи (мислам дека трети завршија), ПСЖ....баш ме интересира што ќе направат овие тимови, освен Јуве.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Ретко кога имало толку неатрактивни дуели во ист ден како денес. На хартија речиси сите се просечен тим против значително посилен тим... Затоа и се надевам на повеќе изненадувања, да има што да се гледа. :)
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Јас мислам дека Манчини треба да побара да биде тренер само за домашни првенства и ништо друго, а особено не Европа и ЛШ, Не се сомневам дека во тој случај би бил еден од најдобрите тренери, ако не и најдобар. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Јас мислам дека Манчини треба да побара да биде тренер само за домашни првенства и ништо друго, а особено не Европа и ЛШ, Не се сомневам дека во тој случај би бил еден од најдобрите тренери, ако не и најдобар. :D

Maнчини најдобар?Did I just read?

Колку ми е мака за Борусија бе...требаше да победат.
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Клоп е царот, каков Манчини.
Клоп создаде фантастичен млад тим од Дортмунд и синоќа дефинитивно требаше да ги освои трите бода. Утакмицата од синоќа е со сигурност најдобра утакмица во последниве неколку години би рекол што ја имам глеано. Утакмицата треба да се репризира за да се види што е фудбалот во право светло. Секоја чест за Дортмунд мислам дека сите синоќа навивавме за нив, освен навивачите на Сити нормално(ако ги има).
Вајденфелер не знаел кој е Балотели или што? Го провоцираше и си го доби. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and parvati

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Maнчини најдобар?Did I just read?

Е тоа што читаш, статистиката говори дека секаде кајшто отиде како менаџер, освои (минимум) еден трофеј на домашно ниво. Со Фиорентина, Лацио, Интер и Сити.
Истовремено, поставив хипотетичка ситуација, никаде не реков дека е најдобар. :)

Инаку Борусија си заслужи победа, но си беше еден Харт... :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не навивам (дури ни малце симпатии немам) ниту за тимот на Манчестер Сити, ниту за репрезентацијата на Англија, ама Џо Харт просто го обожавам. Уште е млад, а веќе е голманиште! (bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Да се играше фудбалот едно полувреме, вчера ќе беше една од најлудите ноќи во Лигата на шампиони. :)
3-4 резултати (Јунајтед, Јуве, Барса и Челзи) и тоа како отскокнуваа од „стандардот“, но и добро е тоа, затоа што да не се лажеме, групите (со исклучок на онаа кајшто се Реал, Борусија, Ајакс и Сити) и не се баш навидум интересни. Јувентус по којзнае којпат докажа дека стилот на игра што го негува успева само во Италија, но е ултра-застарен за во Европа, и мислам дека нема да ги поминат групните натпреварувања - се знае од таа група кои се конкурентите, Шахтјор и Челзи.