1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

УЕФА Лига на шампиони

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  pocekajte de da se izigraat site kola :D
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Оваа година интересна ќе биде. Ќе го гледаме Јувентус, Сити, Наполи (мислам дека трети завршија), ПСЖ....баш ме интересира што ќе направат овие тимови, освен Јуве.
   
 3. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Ретко кога имало толку неатрактивни дуели во ист ден како денес. На хартија речиси сите се просечен тим против значително посилен тим... Затоа и се надевам на повеќе изненадувања, да има што да се гледа. :)
   
 4. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Дуото Руни Перси проработи...чувајте се хејтериииииииииии :D
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Јас мислам дека Манчини треба да побара да биде тренер само за домашни првенства и ништо друго, а особено не Европа и ЛШ, Не се сомневам дека во тој случај би бил еден од најдобрите тренери, ако не и најдобар. :D
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Maнчини најдобар?Did I just read?

  Колку ми е мака за Борусија бе...требаше да победат.
   
 7. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Клоп е царот, каков Манчини.
  Клоп создаде фантастичен млад тим од Дортмунд и синоќа дефинитивно требаше да ги освои трите бода. Утакмицата од синоќа е со сигурност најдобра утакмица во последниве неколку години би рекол што ја имам глеано. Утакмицата треба да се репризира за да се види што е фудбалот во право светло. Секоја чест за Дортмунд мислам дека сите синоќа навивавме за нив, освен навивачите на Сити нормално(ако ги има).
  Вајденфелер не знаел кој е Балотели или што? Го провоцираше и си го доби. :D
   
  На Slims и parvati им се допаѓа ова.
 8. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Е тоа што читаш, статистиката говори дека секаде кајшто отиде како менаџер, освои (минимум) еден трофеј на домашно ниво. Со Фиорентина, Лацио, Интер и Сити.
  Истовремено, поставив хипотетичка ситуација, никаде не реков дека е најдобар. :)

  Инаку Борусија си заслужи победа, но си беше еден Харт... :giggle
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не навивам (дури ни малце симпатии немам) ниту за тимот на Манчестер Сити, ниту за репрезентацијата на Англија, ама Џо Харт просто го обожавам. Уште е млад, а веќе е голманиште! (bravo)
   
  На Slims му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Да се играше фудбалот едно полувреме, вчера ќе беше една од најлудите ноќи во Лигата на шампиони. :)
  3-4 резултати (Јунајтед, Јуве, Барса и Челзи) и тоа како отскокнуваа од „стандардот“, но и добро е тоа, затоа што да не се лажеме, групите (со исклучок на онаа кајшто се Реал, Борусија, Ајакс и Сити) и не се баш навидум интересни. Јувентус по којзнае којпат докажа дека стилот на игра што го негува успева само во Италија, но е ултра-застарен за во Европа, и мислам дека нема да ги поминат групните натпреварувања - се знае од таа група кои се конкурентите, Шахтјор и Челзи.
   

Сподели: