1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Трнење на уста - болест или?

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Natenceto, 7 март 2012.

 1. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Веќе три дена ми трне устата, незнам што е, ми велеа дека е до сувоста ама не е до тоа, вчера непрекинато ми трнеше, денеска не толку многу ама почнува да ми се вкочанува јазикот. Што е проблемот прв пат вака ми се случува.
  Ви се случувало ли на вас? Дали знаете некој спас од ова, терапија, лекови... ?!
   
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  да не ти е некаква алергија?
  утре појди си на лекар
  не нагаѓај и не земај лекови на своја рака
   
 3. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Не, не сум алергична на ништо... Ќе видиме утре. Фала на инфо.
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Колку кафиња пиеш дневно?
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Само по 2,зошто? Ами ми помина :))
   
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555

  Знам кај некои се појавува од голем внес на кофеин дневно...
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Мене ми кажаа дека кај некои од нервоза се јавува, од стресови секој дневно
   
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Стрес или преголема доза на кофеин. Ненаспиеност може да биде узрок исто...
  А и од цигари...
   
 9. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Кажав дека ми помина, ептен бев под стрес таа недела имав еден куп проблеми и нервози на сите страни. :) За среќа ми помина :) Иначе не пушам.
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Мило ми е што поминала нервозата. И гледај да избегаваш стресни ситуации, или ако веќе ги има ... прифаќај ги помирно. Нервозата не е здрава уопште.

  И не биди хипохондар :p
   

Сподели: