Трета светска војна?

la.madrugada

Нов член
26 март 2018
15
6
3
Верена
Откако Америка, Франција и Англија ја нападнаа Сирија поради продуцирање на хемиски оружја, се појави немир во Сирија и нејзините сојузници. Кое е вашето мислење, кои ке бидат последиците од нападот и дали е можно сето тоа да доведе до трета светска војна?
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Откако Америка, Франција и Англија ја нападнаа Сирија поради продуцирање на хемиски оружја, се појави немир во Сирија и нејзините сојузници. Кое е вашето мислење, кои ке бидат последиците од нападот и дали е можно сето тоа да доведе до трета светска војна?
Почната е третата светска војна, тивко и оддамна...се исполни пророчанството на Нострадамус, Ванѓа, на други познати видовити, астролози...е сега до кога ке трае, тоа ќе видиме дали погодиле..:)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јако би било да мавне трета свецка, јас си пишував на такви теми едно време, кратки но драматични раскази :kafe
It`s eight-fifteen, and that`s the time that has always been :kafe
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Јас мислам дека ќе има конфликт во Израел, бидејќи Америка со последните сили преку Израел омаложувајќи ги Палестинците очајно се обидува да изиграва "неуништлива сила", но полека губат моќ и во тој регион.
Израел е најкритичната земја според мене и мислам доколку има трета светска војна би почнала токму таму.
Исто така ситуацијата на Балканот не е сјајна така да во држави како Босна и Херцеговина, Македонија и Косово кои се темпирани бомби во секој момент може да избие војна од етнички карактер.