Трачеви и новости

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Чекај, чекај дали е ова приватна гимназија да ми каже прво некој?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133

Ако не е, можам да кажам дека има одлични услови, не знам како е во другите градови, ама во мојата околина јас кога бев средно вакви услови немаше во нашата генерација не дочекавме, реткотс е да се види мислам дека вака убаво опремена гимназија како што доликува. Браво за целиот тим кои стои зад видеото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Чекај, чекај дали е ова приватна гимназија да ми каже прво некој?
И јас се изненадив за истото....Школото е во многу добри услови...а навистина изненадувачки е ова за Македонија...
Браво :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Редно беше (facepalm)

Актерот Кирил Поп Христов Кили вчера попладнето бил уапсен во неговиот стан во Скопје. По извршените претреси било пронајдено кај него поголемо количество на дрога, а во подрумските простории полицијата открила цела плантажа каде се произведувала марихуана. Неофицијално биле пронајдени околу 80 саксии со марихуана.
По неговиот брат кој исто така е осомничен за нелегално производство на марихуана се уште се трага. Детали од Министерството за внатрешни работи се очекуваат за подоцна.

kili.jpg




 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не туку него го означувам да се приклучи во дискусијата, иако негово право е дали би сакал. :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не туку него го означувам да се приклучи во дискусијата, иако негово право е дали би сакал. :)

Дан не сакаш и цела тема за него да отворме :zelen
(puke) извини,знакчево е за човеков,во неколку наврати имам напишано колку ми е антипатичен.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Демек не знаеја цајканиве за расадот на Кили уште кога почна да одгледува канабис сатива,па сега најдоа да го апсат. Ма да му се фатат за фиде бркот можат комотно. Истото е и со сите расади на марихуана што се наоѓаат кај нас,се знаат од претходно,се чека време за да се направи драма,се запленуваат,наводно се горат у некое непостоечко место,а уствари се препродаваат преку нивни луѓе. Абе ајде.