1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тетрис

Дискусија во форумот 'Игри' започната од КрисТина К., 5 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  На школо играв цело време, после го сменија Линуксoт и на другиот го немаше тетрисот.. :S
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Порано спиев на тетрис, сега слабо. Помина тој хит. :biggrin
   
 3. Мрачна

  Мрачна Нов член

  Зачленет на:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  3
  Тетрис од секогаш сум играла и сеуште знам да го земам и да поиграм.
   
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Не почнувајте. Тешка дрога е. Кога веќе ќе почнеш, откачи се ако можеш...Три месеци ми требаа целосно да се откачам. Го растурив стариот телефон на тато (бидејќи на мојот немаше тетрис).
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Тетрис и змијата се најзаразните игри. Знам кога пред тринаесет години лежев на болница, моите ми донесоа тетрис. многу денови ми поминаа на тоа црно другарче :)
   

Сподели: