1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тетрис

Дискусија во форумот 'Игри' започната од КрисТина К., 5 април 2012.

 1. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Тоа е логичка игра и една од најпопуларните игри. Дали играте? Колку време ви одзема?
  Дали ви е досадна или интересна игра?

  [​IMG]
   
  На *Anna, MaNemoj, Jana и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Тоа според мене е веќе досадна игра:biggrin
   
 3. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Како мал ја играв многу на оние "тетрис направи" и постојано ги губев или кршев. Ја играв и на училиште кога беше целата еуфорија околу ново-поставените компјутери. Fun times.

  [​IMG]
   
  На Jana, redhead, DarkPassenger и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  од ко знам за себе ја играм :) никад досадна... сеуште имам тетрис и знам да си поиграм
   
  На The puss in boots му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  уште имам тестирс и сеуште ко ке ми е досадно знам да поиграм а највисок скор ми е негде околу 90 000+ поени ( и играв сат и нешто)
   
 6. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Тетрис никоаш не може да биде досаден..си играм од време на време :)
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Многу ирграв порано,сега одамна немам играно,може да се каже дека м е изиграна веќе таа играчка...но признавам дека ми беше доста интересна,и сум ја играла до расолзување на очите:giggle,на работа,на училиште,во автобус...
   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Најдобра е за во веце. :giggle
   
  На TheQueen, Jana и 3pi0 им се допаѓа ова.
 9. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  ја играв цело време се додека не си купив гембој :D
  сеа играм покемон ред и зелда..
   
 10. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  Од досада играм само во школо :D
   

Сподели: