Тајна врска со зафатен дечко

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Не лимун,портокал.Туку од ветувања брда и планини гладен народ остана ако не гледаш.Среќно и прати ни покани за сбадба.Ќе напраиме една виртуелна пијанка во име на вашата љубов.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Со потсмев ништо не правиш. Ако даде господ и ќе пратам зошто да не. Не ти посакувам да се најдеш во ваква ситуација
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Со потсмев ништо не правиш. Ако даде господ и ќе пратам зошто да не. Не ти посакувам да се најдеш во ваква ситуација
Искреноста и реалноста не ја цениш изгледа.Бараш совет но изгеда ги прифаќаш оние што сакаш да ги чуеш,да те утешат.Тргај се на страна дур е време.Дај Боже да грешам и да останете заедно среќни.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kapetanoo

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Искреноста и реалноста не ја цениш изгледа.Бараш совет но изгеда ги прифаќаш оние што сакаш да ги чуеш,да те утешат.Тргај се на страна дур е време.Дај Боже да грешам и да останете заедно среќни.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Далеку од тоа дека не ја ценам искреноста. Туку не ја знаеш целата сторија во која имаше големи чувства па за да кажеш дека само ме користел.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Далеку од тоа дека не ја ценам искреноста. Туку не ја знаеш целата сторија во која имаше големи чувства па за да кажеш дека само ме користел.
Времето ќе покаже.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Настрана муабетиве, сериозно има машка раја која е во потрага по женски особи со иноземни папири. Двајца другари (повеќе познаници али ај) веќе заминаа на тој начин, едниот со постара женска 4-5 години. Ако порано кон такви финти беа повеќе склони жените, денес нема разлика, не се бира начин да се избега...
Следно очекувам во земјите каде има геј бракови, рандом пријатели кои немаат врска со хомосексуализам да стапуваат во фиктивни маж-маж бракови ради папири ако едниот има иноземни папири, секако за соодветна надокнада :rofl

Gap in the market :frantic
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Да бе. Затоа пред татко ми вети дека бара начин да и го врати долгот и ќе ја шитне. Тој си има свој бизнис. Само таа поттурнувала ко требало. А и каков е тој маж шо неможе сам да си ја гледа фамилијата ? И не ме цеди како лимун затоа што се видовме само неколку пати и сега сме во други држави.
Пред татко ти?! (не ми е јасно, ама и небитно)
А каков маж е и каков би бил во иднина кога може неа да ја шитне како што велиш ти по три години и тоа истата таа која му се нашла кога му било зорт и кога имал потреба од подршка и помош или поттурнување како што рече...
Кога може нејзе да ја шитне толку лесно и безболно, зошто не би те шитнал и тебе по некој извесен период т.е. кога ќе наиде на некоја друга?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *Hera* and JaMi

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
не се трескај од земја.
Митоманија се вика болеста која човекот го тера да лаже без никаква причина. Митоманите измислуваат приказна за да се прикажат во поинакво издание, имаат потреба од внимание или без никаква причина едноставно лажат.
За секоја измислена приказна по форумиве, по еден милиметар да ти растеше носот, Пинокио ќе ти завидуваше.
Ти забранувам да ме цитираш во темиве за љубов или било кој друг подфорум... дозволено ти е само во темине за секс.