ТВ Ретро

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Eден од подобрите филмови кој како помал го имам гледано.
На овој да признаам првиот пат кога го гледав се имам премногу расплакано и тоа на сцената со мајка му на Arnie Grape - (Leonardo DiCaprio) која многу го сакаше и кога ќе умре ќе мораат да ја запалат куќата затоа што не можеа жената да ја извадат од дома, беше многу дебела . Иако го немам гледано од тогаш филмот сеуште паметам некој од сцените.

Препорачувам да го гледа секој.
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се претпоставува дека Тропски горештини никогаш не е симната од програмата на МТВ и дека и во моментов се емитува на некој канал. На рипит им е, откако ќе заврши последната веднаш почнува првата епизода и така ад инфинитум.
Паметам дека имаа и огромна колекција од цртани со Том и Џери. Дури 5 епизоди кои ги вртеа цело време. А една од нив ми се врежа во меморијата, беше со метален мачор-робот кој црнкињата го купи пошто Том почна да забушава, веројатно ги мрзело да менуваат лента и само плеј мавале со истиот цртан...
Имаше една серија по име Математика |-( нешто одеше како - матЕматикААААААА
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Имаше една серија по име Математика |-( нешто одеше како - матЕматикААААААА
Весела математика
Не сум бил роден кога се емитувала , но репризно сум ја фатил. Ич ја нејќеф серијава. Траума од детство ми е математиката. Учи учи ама не влегува ништо во глава од таа пуста математика.

Кога ќе ја чуев песната и она МАТЕМАТИКААА ми идеше да се отпишам од школо само заради таа математиката.
Единсвено што ми беше интересно во серијава е таблата во вид на круг што можеше да се врти.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider