ТВ Ретро

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
001_riz_televizor_mala.png


Тема наменета за потсетување на нашето детство поминато пред тв екраните Серии, филмови, емисии, цртани филмови... МТВ, VHS касети...

Дали некој се сеќава на сериите

Tropical Heat - Тропска горештина со Ник Слотер секое лето на МТВ 1.

Baywatch - Чувари на плажата

The A Team - А Тимот

Beverly Hills, 90210 на МТВ 1 мислам дека ја даваа.

Are you afraid of the dark? - Дали се плашите од темнината ? на МТВ 1.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, Electra and Altaïr

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не сум некој во години за да пишам еј на времето што гледав а денешниве деца што гледаат но вистина е дека она што јас сум го гледал како помал е милион пати подобро од она што сега го гледаат децата. Една листа од мене за Топ Тв Ретро
1. Ангели
2. Наше маало
3. Млади бунтовници *ги гледав само последните епизоди
4. Покемон, Дигимон, Наруто и др.
5. Сите филмови и цртани што ги имав на касета

една интересна фотка најдена на фб на истава тема
5df5e3200851db4f5c3aaf5f91ebb6fe_L.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ник Слотер секогаш го гледав, го имав начекано пред некој месец, уште го даваат :rofl

И другиве ги гледав. Чувари на плажата ги гледав заради Памела, детиште запалено не видело гради големи. :)

А Се плашите ли од темнината ми беше една од омилените, секогаш си ја гледав и секогаш се плашев. :)

Си ги заборавил Херкулес и Синбад. :zelen
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Имаше порано многу убава хумористична серија Хихирику, па една детска серија Палавковци,е сега баш треба да севратиме наназад,ај ке ми притекнат белким.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ееех, слабата ми точка. Никогаш не ми беше досадно ко мала.
Си имавме сателитска на зграда и си фаќавме секакви канали. Си меморираш кој ти се допаѓа и готово, не сега шунд ти наместат, па за убавото доплаќај.

Омилена ми беше една германска, Pro7 се викаше, мислам, и на неа си ги гледав The Simpsons, Pinky & The Brain, Sabrina - The Teenage Witch, Lizzie McGuire, Sailor Moon и купишта од цртаниве со Том и Џери, Нинџа Желките, Луни Тунс, итн. Мех...:place
Навечер ги имаше X Files и The Twilight Zone, па постоеше време кога гледав зелено светло на тераса од дискаќите околу и си плачев биказ марсовци. :D
Потоа The Fresh Prince of Bel-Air, Frasier (додуша кај нас подоцна ја даваа), па Space Jam кој бум направи, Home Alone секоја зима на ТВ, Плажата на залезот која го замени Ник Слотер едно време, мислам (али врв е како секое лето Тропска Горештина беше ексклузивно и премиерно :D)...и памтам една француска серија со тинејџерки беа нешто као 3-4 сестри што живееја со татко, ама не ми текнува име, али интересна беше онака.
Бушава Азбука, Ѕвон, Балтазар и народните приказни со Колозови веќе да не ги ни спомнам. Лектира беа. Нешто подоцна и Умни глави, Наше маало, The Tribe (таму па сите симпатии ми беа), па имаше и едно каде претставуваа култура и обичаи преку деца од различни градови по светот.
И една серија со сурфање со Џеси МекКартни поради која се изгубив во Охрид, пробувајќи сама да се вратам дома за да ја гледам. :D
Лелеее...:place
Ќе свратам пак. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and violetmoon